Kuchnia otwarta na salon

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób urządzić kuchnię. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest tak zwana kuchnia otwarta na salon lub jadalnie.

Zalety kuchni otwartej na salon.

Taka kuchnia popularna jest zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie. Przygotowując posiłki w kuchni stworzonej w taki sposób możemy zachować stały kontakt z domownikami lub gośćmi. Wiele osób chętnie się na nią decyduje, ponieważ takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń, dlatego doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy nie dysponujemy dużym metrażem. Kuchnie otwarte na salon to również doskonałe rozwiązanie w przypadku dużych wnętrz. Kuchnia urządzona w taki sposób wydaje się wówczas bardziej elegancka, stylowa i klimatyczna.

O czym warto pamiętać urządzając kuchnię otwartą na salon?

W kuchni otwartej na salon musimy koniecznie umieścić wydajny okap z wyciągiem, ponieważ ważne jest to, aby w takim pomieszczeniu zachować odpowiednią wentylację. Pamiętajmy o tym, że lodówki i zmywarki w zabudowie będą prezentowały się o wiele lepiej niż wolnostojące sprzęty, a ukryte pod stylowymi frontami szafek doskonale wpasują się w wystrój pomieszczenia.

Kuchnia otwarta na salon

Aby skutecznie oddzielić przestrzeń kuchenną od wypoczynkowej warto zastosować tak zwaną wyspę. Jest to bardzo uniwersalny przedmiot, ponieważ może służyć, jako blat roboczy, stół czy nawet strefa do gotowania. Ponadto w wyspie możemy pomieścić wiele kuchennych przedmiotów codziennego użytku. W kuchni otwartej na salon wszystkie garnki i akcesoria muszą mieć swoje ściśle określone miejsce. W takim przypadku organizacja i porządek to wręcz podstawa, dlatego w takiej kuchni doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju: schowki, szafki cargo oraz szafki obrotowe. Najważniejsze jest to abyśmy zapewnili sobie wygodny dostęp do produktów. W nowoczesnych kuchniach otwartych na salon często spotyka się także półki wyposażone w elektryczne wspomaganie ruchu oraz górne szafki z podnośnikiem. Warto również pamiętać o tym, że aby kuchnia w harmonijny sposób współgrała z salonem należy zakupić do niej meble w podobnym stylu.