Bawełniany, z minky czy bambusowy? Jaki kocyk dziecięcy warto wybrać?

Kocyk jest jednym z tych elementów, który obowiązkowo powinien znaleźć się w każdej wyprawce dziecięcej. Dobrej jakości kocyk posłuży maluszkowi przez długi czas zapewniając mu ciepło oraz chroniąc jego delikatne ciałko przed wychłodzeniem i przegrzaniem. Jaki kocyk dziecięcy wybrać – bawełniany, z minky a może kocyk bambusowy? Oto kilka praktycznych porad, które ułatwią kompletowanie wyprawki dla niemowlęcia i starszego dziecka!

Odpowiedni rozmiar kocyka dla niemowlęcia i starszego dziecka

Kocyki dziecięce występują w różnych rozmiarach. Wśród nich znajdziemy zarówno niewielkie akcesoria, które najlepiej sprawdzą się w pierwszym roku życia dziecka, jak i większe kocyki, z których nasza pociecha będzie mogła korzystać zdecydowanie dłużej. Najlepszym wyborem, który sprawdzi się zarówno w przypadku niemowląt, jak i większych dzieci, będzie kocyk o uniwersalnym rozmiarze 75x100 cm. Taki kocyk będzie mógł być użytkowany w łóżeczku do okrywania dziecka podczas snu i drzemki, w wózku podczas spacerów oraz do otulenia maluszka po kąpieli czy podczas wypoczynku na kanapie.

Rodzice, którzy poszukują nieco mniejszego kocyka dla niemowlęcia mogą także sięgnąć po akcesoria dostępne w rozmiarze 65x75 cm. Takie kocyk świetnie sprawdzi się w przypadku noworodków i niemowląt do 1. roku życia i będzie mógł być użytkowany np. w gondoli wózka oraz do przykrywania dziecka w nosidełku. Później należy go jednak wymienić na większy, z którego dziecko będzie mogło komfortowo korzystać w kolejnych miesiącach oraz latach swojego życia.

Bawełniany, z minky czy bambusowy? Jaki kocyk dziecięcy warto wybrać?

Najlepsze materiały na kocyk dziecięcy – bawełna, minky i bambus

Kocyki dziecięce mogą być szyte z różnych materiałów. Warto sięgać tylko i wyłącznie po dobrej jakości akcesoria posiadające certyfikaty i atesty potwierdzające bezpieczeństwo ich użytkowania przez niemowlęta i dzieci. W roli kocyków dziecięcych świetnie sprawdzi się kocyk bambusowy, bawełniany oraz wykonany z miękkiego minky. Najbardziej klasycznym materiałem wykorzystywanym do produkcji akcesoriów dziecięcych jest bawełna. Jest to przewiewny, miękki i w pełni naturalny materiał, który doskonale chroni przed chłodem oraz zapobiega przegrzewaniu się ciała w czasie cieplejszych dni. Kocyki bawełniane świetnie nadają się na wiosnę i lato.

Jesienią i zimą rodzice bardzo chętnie sięgają z kolei po akcesoria pościelowe wykonane z puszystego minky. Jest to przytulne i miękkie tworzywo sztuczne, które posiada jednak właściwości naturalnej bawełny – kocyki z minky dobrze przepuszczają powietrze, są odporne na gniecenie oraz bardzo szybko wysychają po upraniu. Dzieci kochają je za niepowtarzalną miękkość oraz charakterystyczne wypustki, tzw. minky dots. Świetnym wyborem na chłodniejsze miesiące będzie także kocyk bambusowy, który powstaje z aksamitnie miękkiej dzianiny bambusowo-bawełnianej. Takie akcesoria w przeciwieństwie do minky są jednak całkowicie naturalne i antyalergiczne, przez co świetnie sprawdzą się dla rodziców kochających bezpieczne oraz w pełni ekologiczne rozwiązania.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star oferujący kocyk bambusowy dla Twojego dziecka.