Soczewki miesięczne – co warto o nich wiedzieć?

Soczewki miesięczne są doskonałym wyborem dla osób przyzwyczajonych do korzystania ze szkieł kontaktowych, które poszukują oszczędności oraz umieją prawidłowo zadbać o akcesoria tego typu. To doskonała alternatywa dla klasycznych okularów oraz soczewek jednodniowych, która musi być wymieniana raz na 30 dni. Jak bezpiecznie korzystać z soczewek miesięcznych i jak o nie dbać?

Soczewki miesięczne a jednodniowe

Ogromna liczba zalet sprawia, że coraz więcej osób cierpiących na wady wzroku decyduje się zrezygnować z okularów na rzecz nowoczesnych i dyskretnych soczewek kontaktowych. Szkła kontaktowe są niewidoczne, praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia oraz gwarantują doskonałe widzenie przez cały dzień. Co więcej, mogą z nich korzystać osoby mające różne wady wzroku, w tym także astygmatycy. Początkujący użytkownicy mają do wyboru soczewki jednodniowe, które po zdjęciu nie nadają się do ponownego użytku oraz soczewki miesięczne przystosowane do użytkowania przez 30 dni.

Soczewki jednodniowe są polecane początkującym użytkownikom, gdyż nie wymagają żadnej pielęgnacji. Z ich regularnym użytkowaniem wiąże się jednak spory wydatek, który sprawia, że większość osób z czasem decyduje się na ich zastąpienie nieco tańszą alternatywą – soczewkami miesięcznymi. Nowoczesne szkła miesięczne, do których należą soczewki kontaktowe soflens 59 posiadają wysoki stopień uwodnienia, dzięki któremu gwarantują komfort noszenia przez okrągły miesiąc. Należy jednak właściwie je pielęgnować oraz pamiętać o co wieczornym rytuale czyszczenia. Większość soczewek miesięcznych jest bowiem przystosowana do użytkowania w trybie dziennym, co oznacza, że należy je zdejmować oraz czyścić co wieczór.

Soczewki miesięczne – co warto o nich wiedzieć?

Prawidłowa pielęgnacja soczewek miesięcznych

Soczewki kontaktowe soflens 59 to nowoczesne hydrożelowe szkła kontaktowe posiadające uwodnienie 59%. Ich atutem jest wysoka odporność na powstawanie osadów białkowych, co sprawia, że będą dobrym wyborem dla początkujących użytkowników, którzy pragną w optymalny sposób zadbać o higienę oraz zdrowie swoich oczu. Specjalna konstrukcja sprawia, że soczewki kontaktowe soflens 59 są wygodne i bezpieczne w noszeniu przez cały okres ich przydatności do użytku, także pod koniec terminu ważności. Zastosowana w nich technologia UniFit sprawia, że soczewki idealnie przystosowują się kształtem do powierzchni rogówki każdego użytkownika.

Podstawą bezpiecznego korzystania z soczewek kontaktowych jest ich właściwa pielęgnacja i czyszczenie, którą użytkownik musi przeprowadzać co wieczór. Do dbania o soczewki kontaktowe służą specjalne płyny przeznaczone do dezynfekcji i czyszczenia szkieł. Płyny wielofunkcyjne mogą być wykorzystane także do przechowywania soczewek w nocy. W pierwszej kolejności należy starannie umyć i osuszyć ręce. Następnie zdejmujemy soczewki i delikatnie pocieramy ich powierzchnię opuszkiem palca, aby usunąć wszystkie nagromadzone w trakcie dnia osady i zanieczyszczenia. Po oczyszczeniu umieszczamy soczewki kontaktowe soflens 59 w pojemniku wypełnionym świeżym płynem i odkładamy je do rana.