Kulki kegla - czemu warto używać

Kulki kegla są obecnie bardzo popularne. Idealnie dopasowują się do naszych kształtów oraz pomagają dbać o nasze zdrowie w obszarze zdrowia intymnego.

 

Pomagają one utrzymać mięśni dna miednicy w dobrej formie. Są one odpowiedzialne w naszym ciele za utrzymanie macicy we właściwym położeniu, a także pomagają w kontrolowaniu pęcherza. Ich celem jest również zwiększanie przyjemności seksualnej podczas stosunku. Dzięki kulkom kegla również znacznie łatwiejsze jest przygotowanie się do porodu, pozwalają również na szybki powrót do formy po ciąży. Mogą pomóc przy nietrzymaniu moczu oraz w przypadku, kiedy pochwa wydaje nam się zbyt luźna po porodzie.

Zostały one stworzone w pierwszej połowie XX wieku przez amerykańskiego ginekologa dr Arnolda Kegela. Opracował on specjalne ćwiczenia mięśni łonowo-guziczkowych,, które nazywamy obecnie mięśniami kegla. Dzięki nim wzmacniane są te właśnie mięśnie, które odpowiadają za powstrzymywanie moczu przez wypływaniem. Opracował je dla kobiet, które po porodzie miały duży problem z niewydolnością pęcherza moczowego.

Kulki kegla - czemu warto używać

Obecnie samo ściskanie i rozluźnianie mięśni kegla połączone jest z użyciem nowoczesnych kulek kegla. Wykonane są one z miękkiego i bezpiecznego materiału, najczęściej z silikonu medycznego. Dzięki nim ćwicząc regularnie możemy znacznie poprawić kondycję, a także dbamy o nasze zdrowie intymne. Odznaczają się one dyskretnością w użyciu oraz przyjemnym materiałem. Są również możliwe do mycia i dezynfekcji, by zachować 100% higienę i bezpieczeństwo. Można kupić je w różnych wielkościach. Są odpowiednie również dla kobiet po porodzie. Wielu ginekologów poleca je w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu.

 

Bez ich pomocy ćwiczenia są możliwe, jednak nieco trudniejsze do wykonania. Dzięki kulkom możemy znacznie efektywniej zaciskać mięśnie pochwy na kulkach, dzięki czemu jeszcze lepiej je wzmacniamy. To dobry sposób również na wzmocnienie naszego pęcherza moczowego. Są one odpowiednie dla wszystkich kobiet, w tym również dla tych starszych, które po menopauzie zauważają wiotkość ścianek pochwy oraz większe problemy z utrzymaniem moczu. Warto kupić kulki kegla, które będą posiadały odpowiedni certyfikat, ale również będą wykonane z materiałów medycznych, możliwych do mycia i sterylizacji. Można wybrać bardzo różne wielkości kulek kegla, dzięki czemu dopasujemy je idealnie do naszej anatomii, by były pomocne, a nie przeszkadzały nam. Można nosić je nawet kilka godzin dziennie, by wzmacniać nasze mięśnie w częściach intymnych ciała.

 

Można kupić je w sklepie kulki kegla. Są to sprawdzone, medyczne produkty, które można czyścić oraz posiadają niewielki uchwyt, pozwalający na łatwiejsze umieszczenie ich w pochwie oraz wyjęcie w dowolnym momencie. To bardzo pomocne narzędzie w dbałości o nasze zdrowie intymne, w tym również przyjemność seksualną. Warto zainwestować w lepszej jakości kulki kegla, które są sprawdzone i polecane przez lekarzy ginekologów oraz mają odpowiedni materiał, który można dezynfekować i nie podrażnia śluzówki.