Kinesiotaping - co warto o nim wiedzieć?

Osoby, które interesują się sportem zapewne słyszały o tak zwanych specjalnych plastrach dla sportowców, które poprzez swoje działanie sensoryczne dają wręcz doskonałe rezultaty terapeutyczne. Metoda polegająca na oklejaniu ciała specjalnymi plastrami o właściwościach zbliżonych do parametrów ludzkiej skóry to kinesiotaping. Czym on tak właściwie jest? Kto powinien rozważyć korzystanie z tego typu metody terapeutycznej? Warto dowiedzieć się więcej na temat kinesiotapingu, ponieważ jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie, godne uwagi.

Czym jest kinesiotaping?

Po pierwsze warto podkreślić, że kinesiotaping, czyli tak zwane plastrowanie dynamiczne wykorzystuje się nie tylko w medycynie sportowej, ma ono, bowiem zastosowanie w bardzo wielu schorzeniach układu mięśniowo- szkieletowego. Na czym zatem polega kinesiotaping i dlaczego warto go stosować? Kinesiotaping to rodzaj metody terapeutycznej, która polega na aplikacji na skórę pacjenta specjalnego plastra, który strukturą i właściwościami zbliżony jest do ludzkiej skóry. Tego typu plastry wykonane są z bardzo dobrej jakościowo, rozciągliwej bawełnianej taśmy oraz z niezwykle skutecznego medycznego kleju, który ułożony jest faliście. Należy przy tym podkreślić, że taki plaster nie jest nasączony żadnym lekiem. Jak więc działa? Jego działanie uzależnione jest od odpowiedniego sposobu przyklejenia. Tego typu plastry przyklejone we właściwy sposób tworzą, bowiem pofałdowania powierzchni, dzięki temu bardzo skutecznie zwiększa się przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią, czyli wielowymiarową tkanką miękką otaczającą nasze mięśnie. Warto podkreślić, że w takiej sytuacji nasza skóra jest delikatnie naciągana. To, zatem naprawdę bardzo skuteczne i przy tym bezpieczne rozwiązanie na ból mięśni.

Kinesiotaping - co warto o nim wiedzieć?

Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju metody terapeutycznej, kto powinien ją stosować?

W dzisiejszych czasach kinesiotaping zyskuje na coraz to większej popularności. Jest to, bowiem bardzo dobry sposób na rekonwalescencje po kontuzjach. Plastrowanie dynamiczne doskonale sprawdza się także w przypadku bóli stawowych, mięśniowo- powięziowych oraz przy terapii dolegliwości układu limfatycznego czy też układu nerwowego. Można stosować je również na bóle reumatyczne, pomogą też przy bólu pooperacyjnym. Z tego rodzaju metody leczenia mogą korzystać nawet kobiety ciężarne. Plastry te, bowiem bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku obciążonych mięśni pleców. Warto zaznaczyć, że jeżeli chcemy skorzystać z profesjonalnego kinesiotapingu wykonanego przez doświadczonych specjalistów to w Krakowie mamy taką możliwość. Należy, bowiem podkreślić, że kinesiotaping w Ortorehasport Kraków to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chcą przekonać się o skuteczności tej metody. To właśnie w Ortorehasport w Krakowie odnajdziemy najlepszych fizjoterapeutów, którzy w prawidłowy sposób zaaplikują nam plastry do kinesiotapingu. Pamiętajmy, że właściwe przyklejenie tego typu plastrów ma bardzo duże znaczenie, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać oczekiwane efekty.