Jak jeść zdrowiej?

Jest wiele czynników, które sprawiają, że trudno jest żyć w zgodzie z zasadami zdrowego odżywiania. Głównym powodem jest lenistwo, ponieważ dużo prościej jest sięgnąć po żywność przetworzoną. Dzięki temu nie musimy stać godzinami, przygotowując posiłek. Warto mieć świadomość, że zdrowe i piękne ciało uzyskamy nie przez słodycze i fast food’y, a przez odpowiednio odżywczą i zbilansowaną dietę.

Błędny stereotyp

Wiele osób rezygnuje z próby przestawienia się na zdrowe odżywianie twierdząc, że jest one bardzo kosztowne. Tak naprawdę jest ono dużo tańsze, a z pewnością nie droższa niż ta, którą na co dzień stosujemy. Warto wybierać te produkty, które są ekologiczne oraz nieprzetworzone, ponieważ one dają szansę na lepsze samopoczucie. Do nich należą jajka, oznakowane 0 lub 1, ekologiczne mięso, nierafinowane tłuszcze roślinne oraz warzywa i owoce.

Jak jeść zdrowiej?

Zasady zdrowego i taniego odżywiania

Oszczędzić pieniądze możemy dzięki odpowiedniemu planowaniu posiłków, ponieważ wówczas ograniczymy marnowanie jedzenia. Dobrą praktyką jest planowanie diety na cały tydzień i pod nią zrobić zakupy. Warto jeść więcej kapusty, jest ona niedroga i bardzo zdrowa. Wybieraj także warzywa korzeniowe, dynię oraz cukinię. Orzechy można zamienić na wiórki kokosowe. Miłośnikom masła orzechowego zaleca się zamianę na tłuszcz kokosowy. Osobom, którym szkoda pieniędzy na zakup mleka kokosowego poleca się zrobienie go samemu. Gotując zupy, rób wywar na samych kościach. Pamiętaj, by go wolno gotować, bo wówczas dostarczy do organizmu cennych minerałów. Zamiast faszerować się ciągle kurczakami, urozmaić swoją dietę o wątróbkę. Częściej sięgaj także po kasze, czy to gryczaną lub jaglaną. Zamiast oleju używaj masła klarowanego. Owoce kupuj zgodnie z ich sezonem, a zimą korzystaj z mrożonych zapasów. Tak naprawdę obiad ugotujemy za dwie duże kawy, zakupione na mieście. Zwykle szukamy wymówek, że zdrowe produkty są zbyt drogie i dlatego ich nie kupujemy, ale z kupowania kaw na mieście trudniej jest zrezygnować. Dopiero po uświadomieniu i zrobieniu rozliczenia, wnioski mówią same za siebie.