Dlaczego warto bawić się wspólnie z dzieckiem?

Wspólna zabawa z dziećmi jest bardzo ważna - nie tylko dla małego człowieka, ale i dla całej rodziny. Wygospodarowanie na nią czasu nie zawsze jest łatwe, szczególnie gdy wracamy do domu zmęczeni i znużeni. W takiej sytuacji brak nam motywacji i kreatywności, a dziecko zadowala się bajką lub samodzielnym układaniem klocków. Brak czasu nie powinien nam jednak przesłaniać ogromnych korzyści, jakie płyną z aktywności, które wykonujemy z dzieckiem wspólnie. Dla szczęścia i dobra zarówno dzieci, ale też rodziców, musimy planować nasz dzień tak, by zawsze choć pół godziny spędzić na faktycznej zabawie z naszą pociechą, w której uczestniczymy aktywnie, nie wpatrując się w tym czasie w telefon lub telewizor.

Korzyści ze wspólnej zabawy

Zabawa z dzieckiem jest nudna - tak wielu z nas dorosłych myśli niestety o wspólnych rozrywkach z maluchami. To oczywiste, że nasze zainteresowania różnią się diametralnie, nieco męczy nas powtarzalność niektórych czynności, a bardzo często brak nam po prostu zdolności np. w zakresie małej motoryki. Dlatego tak niechętnie wykonujemy z dziećmi zabawy związane z konstruowaniem ludzików z kasztanów lub z budowaniem kolejnej fortecy z klocków. Wartość tych zabaw jest jednak nieoceniona dla naszego potomstwa. Zabawy manualne aktywizują obie półkule mózgu, ćwiczą motorykę i rozwijają wyobraźnię. Zajęcia plastyczne, malowanie bezkształtnych bohomazów, przyklejanie na chybił trafił listków, które w zamierzeniu miały utworzyć drzewo - te wszystkie czynności na pozór błahe, wpływają fenomenalnie na rozwój dziecka i ćwiczą jego umiejętności, nawet, gdy postęp wydaje nam się bardzo powolny.

Jakich błędów unikać?

Bawiąc się z dzieckiem musisz pamiętać o tym, by z nim nie rywalizować. To oczywiste, że niemal wszystko będziesz w stanie wykonać lepiej, ale nie to jest celem waszej zabawy. Pozwól też dziecku samemu decydować, jaką zabawę wybrać, a jeśli upiera się przy czymś, na co nie możesz się zgodzić, proponuj zabawę alternatywną, zamiast krótkiego nie, bo nie. Idealną zabawką do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem jest parking do zabawy, w którym możecie wspólnie parkować ukochane resoraki, jak np. model oferowany przez Leomark.pl, do którego dołączony jest zestaw odlotowych, małych samochodzików. To świetna zabawa dla rodzica z dzieckiem, bez względu na jego płeć. Dziewczynki również uwielbiają bawić się samochodzikami.

Dlaczego warto bawić się wspólnie z dzieckiem?

Ćwiczenie różnych umiejętności

Sklep Leomark oferuje zestaw obejmujący parking do zabawy wykonany z najlepszej jakości drewna, który posiada aż trzy poziomy, a wjazd możliwy jest dopiero po podniesieniu szlabanu. Miejsca do zaparkowania dziecko może szukać aż na 3 kondygnacjach, a dzięki windzie resosarki mogą na wyższy poziom wyjechać alternatywną drogą. Na górze znajdziecie lądowisko dla helikopterów. Dzieci dzięki swobodnej zabawie samochodzikami ćwiczą wyobraźnię przestrzenną oraz zdolności manualne. Przy najbliższej wizycie w centrum handlowym, zwróć uwagę dziecka na prawdziwy szlaban, oznaczenia poziome na drodze, na windę - to wszystko nagle stanie się  bardziej atrakcyjne!

Parking do zabawy to doskonały pomysł na podarunek dla dziecka, łączący w sobie wartości edukacyjne ze świetną rozrywką dla rodzica i dziecka.