Cellulit - podejmij wyzwanie i zminimalizuj jego działanie

Cellulit to kłopot, z którym próbuję sobie dać radę od dłuższego czasu. Tak naprawdę, długo nie w ogóle się nim nie przejmowałam, przecież znajduje się w mało widocznym dla mnie miejscu, lecz kiedy nadeszło lato i trzeba było pokazać nieco ciała, cellulit zaczął być moim zmartwieniem.

Niestety nie ma jednej przyczyny pojawiania się cellulitu, w związku z czym nie możemy po prostu postępować z nim w określony z góry sposób. Skórka pomarańczowa może jak się okazuje występować u pań o każdym rodzaju budowy ciała, także u tych bardzo szczupłych. Najczęściej jednakże, oprócz genów, za najważniejsze przyczyny tych niezbyt urodziwych zmian uważa się nieodpowiednią dietę oraz niewystarczającą ilości ruchu.

Cellulit - podejmij wyzwanie i zminimalizuj jego działanie

W jaki sposób więc poradzić sobie z cellulitem? Przede wszystkim, trzeba zacząć przykładać większą wagę do tego co jemy każdego dnia. Zbilansowana dieta to w takiej sytuacji najważniejsza sprawa, dlatego według mnie warto skorzystać z porady do profesjonalisty, który powie nam jak powinien zostać skomponowany nasz odpowiedni jadłospis. Następna sprawa to ćwiczenia. Minimum trzy razy w tygodniu, nawet po 30 minut. Chodzi tutaj głównie o ćwiczenia aerobowe, typu bieganie, jazda na rowerze lub pływanie. Nie ma potrzeby zatem od razu wykupywać karnetu do klubu fitness, najważniejsze to po prostu zacząć coś robić.