Sylwetka typu gruszka - co warto o niej wiedziec?

Figurę gruszki posiadają panie, u których biodra są szerokie i dość obfite, natomiast ramiona wąskie. Jakie zatem zalety niesie za sobą posiadanie tego typu figury? Jakie ubrania najbardziej pasują do sylwetki tego typu?

Podstawowe informacje na temat figury typu gruszka

Niektóre posiadaczki figury typu gruszka uważają, że dysproporcje pomiędzy szerokim dołem, a wąska góra to nic dobrego. Należy jednak zaznaczyć, że jest to błędne przekonanie. Ten typ figury jest, bowiem bardzo kobiecy. To właśnie figura gruszka tuż obok figury klepsydry uznawana jest za sylwetkę najbardziej zbliżoną do tej idealnej kobiecej figury. Dużym atutem tego typu sylwetki jest wcięcie w talii. Warto zauważyć, że figurę gruszki posiadają takie znane kobiety jak: Jennifer Lopez, Sandra Bullock, Shakira czy Beyonce. Ponadto doskonałą wiadomością dla pań z tym typem sylwetki jest to, że do takiej figury można dobrać bardzo wiele ciekawych kreacji.

Sylwetka typu gruszka - co warto o niej wiedziec?

Figura gruszki - co warto mieć w swojej garderobie, a jakich ubrań lepiej unikać?

Co powinna nosić kobieta posiadająca figurę gruszki? Jeżeli chodzi o kolory to warto tak dobierać ubrania, aby góra stroju była jaśniejsza od dołu. Przy sylwetce gruszki dobrze jest postawić na bluzki posiadające marszczenia lub falbanki, które to są w stanie uwypuklić mały biust. Jeżeli zależy nam na poszerzeniu wąskich ramion sięgnijmy po bluzki z dekoltem w kształcie łódki. Idealnym wzorem bluzek dla figury gruszki są poziome paski. Warto również postawić na bluzki o mocnych kolorach z wyrazistymi wzorami i ciekawymi grafikami. Jeżeli zaś chodzi o dół to znakomicie sprawdzą się wszelkiego rodzaju spódnice trapezowe, spodnie w kant, spodnie z wysokim stanem oraz spodnie z lekko rozszerzanymi nogawkami. Każda pani posiadająca figurę gruszki powinna zakupić do swojej garderoby także takie ubrania jak: rozkloszowaną sukienkę bez rękawów czy też żakiet z przedłużonym stanem. Jakich natomiast ubrań powinno się unikać przy takiej sylwetce? Z pewnością będą to wszystkie kurtki i bluzki, które kończą się na linii bioder, obcisłe spodenki oraz spódniczki mini.