Jak odetkać kibel czyli sposoby na zatkaną toaletę

Zatkane toalety stwarzają poważne problemy w każdym domu. Każdy chciałby temu zapobiec, ale tak się dzieje i trzeba zadać sobie pytanie, jak to naprawić. Warto również zapobiegać zapychaniu toalety.

Co może być przyczyną zatoru w toalecie?

Kwestia usunięcia zanieczyszczeń w toalecie jest skomplikowana, ponieważ nie zawsze widomo co jest przyczyną. Papier, fragmenty włosów lub inne materiały, jak patyczki do uszu, osadzone w ściekach mogą powodować przeszkody w odpływie wody. Jeśli rura jest zablokowana, mamy do czynienia nie tylko z kłopotliwym korzystaniem z łazienki, ale także z nieprzyjemnymi zapachami, które emanują z toalety.

Przepychanie toalety wieszakiem do ubrań

Do udrażniania toalety można wykorzystać wieszaki do ubrań. Wystarczy umieścić go w rurze ściekowej. Ale nie dotyczą one modeli drewnianych czy plastikowych, ale raczej modeli wieszaków z drutu. Należy rozciągnąć je jak najbardziej i umieścić je w toalecie jak najgłębiej przepychając zator. W przypadkach, gdy zator znajduje się w pobliżu odpływu, odpływ zostanie usunięty bardzo szybko. Polecamy używanie rękawiczek podczas całego procesu i wyrzucenie wieszaka od razu po zakończeniu przepychania toalety.

Jak odetkać kibel czyli sposoby na zatkaną toaletę

Udrażnianie toalety przepychaczem sanitarnym

Do czyszczenia zablokowanej toalety w razie potrzeby można użyć przepychacza sanitarnego. Znajduje się do kupienia się w większości sklepów i dlatego nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem go. Należy umieścić go w toalecie, aby miska klozetowa była uszczelniona gumową nasadką. Następnie należy wykonać energiczne ruchy w górę i w dół, aby przepchać zator. Po chwili toaleta powinna być przepchana.

Profilaktyka - wykorzystaj gorącą wodę

W niektórych przypadkach niedrożność WC występuje z powodu wylewania tłuszczów do toalety w łazience. Zastanawiasz się, jak gorąca woda powinna pomóc rozwiązać problem? Zagotuj wodę i dodaj do niej płynu do mycia nauczyć. Mieszankę wlej go do muszli klozetowej i jeśli jest to konieczne, możesz powtórzyć proces kilka razy aby usunąć zator. Co więcej, dobrze jest pamiętać, że tego typu sposób pomoże tylko z przeszkodami, gdy rury zatykają się w pobliżu muszli klozetowej.