Przeszczep włosów metodą FUE.

Łysienie to przypadłość, która dotyka nie tylko mężczyzn, w dzisiejszych czasach również coraz większa grupa kobiet boryka się z tym problemem. Co może być przyczyną przerzedzania się włosów? Łysienie może być spowodowane wiekiem i osłabieniem mieszków włosowych, wynikiem choroby genetycznej lub choroby autoimmunologicznej. Do nadmiernego wypadania włosów może dojść również na skutek długotrwałego stresu lub z powodu niewłaściwie dobranej diety, czy też przez zbyt często wykonywanie niektórych zabiegów kosmetycznych np. rozjaśniania włosów.

Czy istnieje skuteczny sposób na leczenie łysienia?

Za jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem uważa się przeszczep włosów. Tego typu zabieg z powodzeniem wykonuje się już od wielu lat. Polega on na uzupełnieniu ubytków włosów w tych obszarach, w których włosy są znacznie przerzedzone, a także w miejscach, w których doszło do wyłysienia. Obecnie możemy zaobserwować duży wzrost zainteresowania tego typu zabiegiem chirurgicznym, a ma to związek z innowacyjną i małoinwazyjną metodą FUE. Metoda ta w odróżnieniu od klasycznych metod nie wymaga wycinania fragmentów skóry z potylicy. Przy jej zastosowaniu wystarczy pozyskać pojedyncze mieszki włosowe, które można pobrać np. z brody, klatki piersiowej czy też kończyn dolnych. Blizna, która powstaje na skutek takiego pobrania jest wręcz niewidoczna gołym okiem.

Przeszczep włosów metodą FUE.

Przeszczep włosów metodą FUE – co warto wiedzieć?

Pamiętajmy o tym, że decydując się na zabieg przeszczepu włosów, podobnie jak na wszystkie inne zabiegi chirurgiczne należy wybrać godny zaufania gabinet medycyny estetycznej, który swoje usługi wykonuje na najwyższym poziomi, dysponuje nowoczesnym sprzętem i co najważniejsze zatrudnia doświadczonych i profesjonalnych dermatologów, którzy posiadają najnowszą wiedzę medyczną. Takim właśnie miejscem jest gabinet medycyny estetycznej i dermatologii Dermapoint. W ofercie gabinetu Dermapoint odnajdziemy między innymi innowacyjną metodę przeszczepu włosów tak zwaną metodę FUE. Zabieg ten można wykonywać w przypadku różnego rodzaju łysienia zarówno łysienia androgenowego, bliznowaciejącego, pourazowego, jaki i łysienia po oparzeniach. Z zabiegu tego nie mogą skorzystać natomiast osoby z problemem łysienia plackowatego. Przeciwskazaniem do przeszczepu włosów metoda FUE są także: choroby nowotworowe, zaawansowana cukrzyca czy też choroby zapalne skóry głowy. Zabieg ten cieszy się duża popularnością, ponieważ pozwala na uniknięcie szpecących blizn. Zaletą przeszczepu włosów dokonywanego przy użyciu metody FUE jest również stosunkowo krótki czas rekonwalescencji. Przeszczep włosów FUE przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu mieści się w przedziale od 4 do 8 godzin.  Jeżeli chodzi o efekt to w zależności od organizmu danej osoby u niektórych osób widoczny będzie już po upływie 3 miesięcy u innych natomiast po roku. Warto zaznaczyć, że gabinet Dermapoint posiada wielu zadowolonych klientów, którzy wykonany przeszczep włosów metoda FUE oceniają bardzo pozytywnie i są usatysfakcjonowani z uzyskanych rezultatów.