Do spodni czy sukienki? Z czym zestawiać modne mokasyny damskie?

Mokasyny to jeden z najpopularniejszych rodzajów damskiego obuwia, po który chętnie sięgamy zwłaszcza w okresie wiosennym. Ich popularność w dużej mierze wynika z uniwersalności – mokasyny damskie skórzane świetnie komponują się bowiem z wieloma strojami. Z powodzeniem założymy je do spodni, sukienek oraz spódnic. Warto jednak wiedzieć, jak je nosić, aby wszystkie elementy naszej stylizacji dobrze ze sobą współgrały.

Mokasyny damskie skórzane do spodni – jak je nosić?

Mokasyny są idealnym obuwiem do zakładania na wiosnę i wczesną jesień, kiedy zmienne temperatury wymagają noszenia zabudowanego obuwia. Idealnie komponują się ze spodniami, po które bardzo chętnie sięgamy właśnie w tym okresie roku. Decydując się na zestawienie mokasynów ze spodniami warto jednak pamiętać o kilku zasadach.

Mimo tego, że mokasyny damskie skórzane pasują do praktycznie każdego rodzaju spodni, osoby o nieco pełniejszych kształtach powinny unikać ich noszenia w towarzystwie obcisłych modeli spodni. Zestawienie mokasynów ze spodniami typu rurki lub legginsami optycznie skraca i nieco poszerza bowiem sylwetkę, takie zestawienie jest więc polecane raczej dla osób szczupłych.

Zamiast obcisłych spodni do mokasynów, osoby puszyste powinny natomiast sięgnąć po spodnie w kant, ewentualnie sportowe modele jeansów, w tym bardzo popularne i modne w ostatnich czasach spodnie boyfriendy. Mokasyny możemy także z powodzeniem zakładać do letnich szortów i innych rodzajów krótkich spodenek. Istotny jest jednak nie tylko fason, ale także sama długość spodni. Tego typu butów nie poleca się bowiem zestawiać ze spodniami o długości 3/8.

Do spodni czy sukienki? Z czym zestawiać modne mokasyny damskie?

Mokasyny skórzane damskie do spódnicy i sukienki

Mokasyny damskie skórzane to bardzo wdzięczny rodzaj obuwia, który świetnie współgra także z bardzo kobiecymi sukienkami oraz spódnicami, które chętnie nosimy wiosną i wczesnym latem. Do takiego obuwia warto w szczególności wybierać te dolne części kobiecej garderoby, których długość sięga do kolan.

Aby stylizacja z mokasynami prezentowała się ładnie i estetycznie istotny jest także dobór kraju oraz charakteru sukienki. Mokasyny najlepiej współgrają bowiem ze strojami utrzymanymi w stylu etno lub boho. Dużą ostrożność należy natomiast zachować zestawiając je ze zwiewnymi, typowo letnimi sukienkami. Mokasyny, ze względu na swój zabudowany fason mogą bowiem niepotrzebnie obciążać stylizację oraz pozbawiać ją letniego, lekkiego charakteru.

Nieco łatwiej jest dopasować mokasyny do spódnic – obuwie tego typu świetnie pasuje bowiem do niemal każdego stylu oraz długości damskich spódniczek. Szczególnie dobrze mokasyny prezentują się jednak z wąskimi spódnicami ołówkowymi oraz dłuższymi spódnicami w kształcie tuby. Mokasyny damskie skórzane świetnie pasują również do krótszych spódniczek typu mini oraz nieco dłuższych spódnic o długości sięgającej za kolano lub do połowy łydki.