Pościel dziecięca, co należy o niej wiedzieć?

Pościel dla dzieci powinna być przede wszystkim właściwie dostosowana do wieku dziecka. Dla najmłodszych wybierajmy pościel wykonaną z delikatnych materiałów odpowiednich dla wrażliwej skóry. U starszych dzieci doskonale sprawdzi się natomiast pościel z bajkowymi postaciami.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pościeli dla dziecka?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest pościel. Najbardziej naturalnym i polecanym dla dzieci materiałem jest bawełna. Dodatkowo jest ona miła w dotyku i przepuszcza powietrze. Tego rodzaju pościel można prać w temperaturze 60 stopni, dzięki temu bez większego problemu będziemy mogli pozbyć się zarazków oraz usunąć zabrudzenia. Należy również zwrócić uwagę na rozmiar pościeli. Musi ona zostać dopasowana do kołdry, a kołderka do łóżeczka bądź łózka dziecięcego. Dla najmłodszych dzieci kupuje się pościel o wymiarach 90x120 lub 100x135, dla starszych w rozmiarach 140x200, 150x200, 160x200. Warto przy tym pamiętać, że kołdra i poduszki dla dziecka powinny być antyalergiczne. W dzisiejszych czasach na polskim rynku istnieje naprawdę wiele firm, które oferują swoim klientom pościele dobrej jakości. Kupując pościel dziecięcą zwracajmy uwagę na to czy posiada ona odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa np. certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który informuje nas, że dany produkt jest wolny od szkodliwych substancji chemicznych.

Pościel dziecięca, co należy o niej wiedzieć?

Jak prawidłowo dbać o dziecięcą pościel?

Bezpośrednio po zakupie, przed pierwszym użyciem należy wyprać pościel, ponieważ dzięki temu usuniemy z niej zarazki i drobnoustroje. Jeżeli chodzi o zmianę pościeli to czynność tę należy wykonywać, co najmniej raz na tydzień, a w razie potrzeby i częściej. Pościel dziecięcą należy również regularnie wietrzyć, dzięki temu w znaczący sposób ograniczymy aktywność znajdujących się na pościeli roztoczy. Pamiętajmy również o tym, aby do prania używać hipoalergicznych proszków oraz płynów nie zawierających sztucznych barwników i detergentów. Zawróćmy również uwagę na fakt, że aby odpowiednio dbać o wygląd pościeli warto czytać znajdujące się na niej metki.