Aplikacje umożliwiające poznawanie technik relaksacyjnych

Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez korzystania z telefonu komórkowego. Towarzyszy nam codziennie, w domu, w pracy, w szkole, na uczelni, w podróży – po prostu zawsze i wszędzie. Można w nim zainstalować wiele aplikacji ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Być może trudno w to uwierzyć, ale są pomocne również w utrzymaniu zdrowego snu. Jak mogą w tym pomóc?

Aplikacje umożliwiające poznawanie technik relaksacyjnych

Przegląd aplikacji ułatwiających spokojny oddech

Decydując się na aplikację pomagającą dobrze oddychać podczas snu, warto rozważyć tę o nazwie Calm. Nie bez powodu jest bowiem nagradzana ze względu na zawartość w niej technik oddychania i relaksu podczas snu. Wszystkie ćwiczenia mogą zawarte w aplikacji mogą wykonywać zarówno dorośli, jak i dzieci od 3. roku życia. Aplikacja umożliwia także słuchanie opowieści na dobranoc dla najmłodszych. Kolejnym udogodnieniem jest Headspace, z której użytkownik może skutecznie nauczyć się najbardziej popularnych technik medytacji. W ten sposób poznaje się sposoby na szybsze i długotrwałe odprawienie złych myśli. Dla osób mających problemy z zasypianiem, istnieje możliwość wsłuchania się w muzykę relaksacyjną.

The Mindfulness App, Prana Breath, Sleep Cycle

Kolejną oferowaną aplikacją jest The Mindfulnes App, która sprawdzi się dla początkujących I zaawansowanych miłośników medytacji. Poszczególne ćwiczenia trwają od 3 do maksymalnie 30 minut. Wszystko to można z powodzeniem dostosować do codziennego rytmu dnia. Prana Breath to kolejna propozycja godna rozważenia, dzięki której nauczymy się jak spokojnie oddychać. Nabywając niezbędną wiedzę poprawiamy przede wszystkim komfort życia i zdobywamy większą odporność na codzienne dawki stresu. Bonusami są wskazówki dla osób stosujących dietę i chcących rzucić palenie, co nie zawsze jest łatwymi zadaniami. Ostatnią aplikacją, którą należy omówić jest Sleep Cycle, której głównym założeniem jest osiągnięcie spokoju przed snem, by był on jak najwyższej jakości. Dzięki technikom relaksacyjnym wstajemy o wiele wypoczęci i z większym stężeniem energii w organizmie.