Papuga, czyli ptak wymagający

Osoby, które marzą o posiadaniu własnych papużek, muszą liczyć się z tym, że nie jest to prosta hodowla. Im większy gatunek, tym więcej wymaga od właściciela. Chodzi nie tylko o jego oczekiwania, ale także techniczne zaplecze, które trzeba mu zapewnić. Nie bez znaczenia jest także cena, którą trzeba zapłacić za dany gatunek, gdyż są one bardzo rozbieżne.

Papuga na całe życie

Najbardziej znane, nie tylko w literaturze, filmie i opowieściach, są papugi gadające. Są one bardzo atrakcyjne, wprawiają w zachwyt i zachęcają nie tylko barwną osobowością, ale także niecodziennym wyglądem. Wiele osób pragnie posiadać w hodowli zwierzę, które będzie stanie się z nim porozumieć. Gadająca papuga jest marzeniem, które można zrealizować, ale wiąże się to z kilkoma warunkami. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że jest to papużka, która jest w stanie dożyć nawet do 80 lat. Co więcej, wymaga ona szczególnej opieki, zaangażowania i troski. Potrzebuje dużej przestrzeni oraz dobrych warunków bytowania. Ponadto, chcąc posiadać papugę, która powtarza słowa, a nawet całe zdania, trzeba liczyć się z dużymi kosztami jej zakupu.

Papuga, czyli ptak wymagający

Papuga, lubiąca towarzystwo

Kolejną ważną kwestią związaną z hodowlą popularnych Ar, są jej potrzeby emocjonalne. Jest to gatunek, który lubi towarzystwo innych ptasich kuzynów, jednakże nie muszą żyć w parze. Wystarczy im obecność opiekunów. Jednakże, tutaj także pojawia się pewien warunek, musi być on często obecny. Przywiązanie to ich druga natura, która przejawia się w miłości do współtowarzyszy. Jej gadatliwość i głośna osobowość często uniemożliwiają hodowanie tego ptactwa w mieszkaniach w bloku czy kamienicy.

Papuga - to nie zabawka

Hodowla ptaków egzotycznych nie jest łatwą sztuką, dlatego też nie powinno się podejmować decyzji o ich zakupie pochopnie. Papugi to wymagający gatunek, który potrafi być bardzo kapryśny i nieprosty w opanowaniu przez osoby niedoświadczone. Liczy się mocne zaangażowanie i zdobycie wiedzy, związanej z danym rodzajem ptactwa. Zakup ptaków egzotycznych, a także każdego innego zwierzęcia powinien być przemyślany, a przygotowania z nim związane dopracowane do perfekcji.