Lipiec 2020 – zwyżki i obniżki w SEO

Zmiany jakie zachodzą w wynikach wyszukiwania są niezwykle istotne. Warto się nad nimi pochylać i analizować. W niniejszym tekście nastąpi prezentacja ewolucji widoczności jaka miała miejsce w lipcu tego roku. Dane z pierwszego tygodnia lipca zostały zestawione z tymi z pierwszego tygodnia kolejnego miesiąca, sierpnia.

Modyfikacje jakie nastąpiły w lipcu 2020

W lipcu bieżącego roku miały miejsce modyfikacje w wynikach organicznych. Największy spadek odnotowano na początku lipca oraz w drugiej jego połowie. Dane zostały opracowane w programie Senuto. Do domen, które odnotowały najbardziej ilościową obniżkę pod kątem liczby fraz w TOP 10 zaliczyć można między innymi open.spotify.com, medbiz.pl, pinterest.co.uk, urządzamy.pl, theguardian.com, transgermarkt.com, imp3.pl, prawokonsumenckie.pl oraz mapa.nocowanie.pl.

Największy procentowy spadek TOP10 odnotowano dla domen: prawokonsumenckie.pl, steamunlocked.net, medicoversenior.pl, dsc.kprm.gov.pl, asusdriversdownload.com, sklep.carrefour.pl, kopamatakawa.com.pl, cumbreglobaldiscapacidad.com.ar, gugalyrics.com, azchart.info, forums.watchuseek.com, celebstrendnow.com oraz fileerrors.com. We wszystkich  wspomnianych tutaj domenach procentowy spadek TOP10 wyniósł powyżej 90%.

W serwisie Medbiz.pl obniżka widoczności wyniosła powyżej 58% przy spadku ilościowym o 16148 słów kluczowych. Sytuacja ta została spowodowana awarią bądź likwidacją serwisu, ponieważ nie jest już dostępny, więc bardziej prawdopodobna jest ta druga opcja. W domenie MSZ.GOV.PL widoczność w TOP10 zmniejszyła się o ponad 70%. Jest to wynikiem transformacji serwisu z subdomeny msz.gov.pl do katalogu /web/dyplomacja. Jednym z czynników wpływających na zmniejszenie liczby słów kluczowych może być często zgłaszana awaria na tym systemie.

Lipiec 2020 – zwyżki i obniżki w SEO

Wzrosty w SEO

Do serwisów, które odnotowały duże wzrosty należą Allegrolokalnie.pl. Tutaj zwyżka ta wyniosła 24% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Jest to spowodowane prężnie rozwijającą się platformą. Matematykaszkolna.pl to domena, u której wzrost widoczności zwiększył się o 1300% w porównaniu lipcem.