Prezent na dzień babci i dziadka – jaki upominek wybrać na tę okazję?

Dzień babci i dziadka świętujemy w Polsce odpowiednio 21. i 22. stycznia każdego roku. Jest to wyjątkowa okazja, aby spędzić nieco więcej czasu z dziadkami oraz przy okazji obdarować ich pamiątkowym upominkiem. Jego wybór nie jest jednak, wbrew pozorom, taki prosty, jakby się to wydawało. Czym warto kierować się przy zakupie prezentu na dzień babci i dziadka, aby podarunek zyskał uznanie obojga seniorów?

Praktyczny prezent na dzień babci i dziadka, czyli jaki?

Starsze osoby zdecydowanie najbardziej cenią sobie praktyczne podarunki, czyli takie, które przydają im się w codziennym życiu. Wybór takiego upominku jest kwestią bardzo indywidualną, gdyż każdy senior ma inne zainteresowania oraz może potrzebować różnych przedmiotów. Warto więc poświęcić chwilę na zastanowienie się, co znajduje się w obszarze zainteresowań naszych dziadków i postawić na prezent na dzień babci i dziadka, który przyda się im w codziennym życiu. Co to może być?

Praktycznym podarunkiem, którego otrzymanie doceni zarówno babcia, jak i dziadek może być ładnie wydana książka związana z ich zainteresowaniami lub hobby. Jeśli ulubionym zajęciem naszej babci jest gotowanie, warto podarować jej pięknie oprawioną książkę kucharską lub poradnik pani domu, które dostarczą jej nowych inspiracji oraz pozwolą lepiej wykazać się w kuchni. Dla dziadka, który pasjonuje się historią, możemy natomiast podarować książkę poświęconą jego ulubionej epoce historycznej lub biografię znanej osobistości. Dziadkowie, którzy kochają podróże i planują odwiedzenie nowych miejsc, z pewnością ucieszą się z otrzymania przewodnika turystycznego po danej destynacji.

Prezent na dzień babci i dziadka – jaki upominek wybrać na tę okazję?

Spersonalizowany prezent na dzień babci i dziadka

Ciekawą propozycją prezentu na dzień babci i dziadka mogą być także spersonalizowane gadżety z napisami nawiązującymi do tej konkretnej okazji. Dziadkowie z pewnością ucieszą się z otrzymania okolicznościowego kubka, breloczka lub koszulki. Dobrym prezentem okaże się także kolorowy futerał na okulary do czytania lub ozdobna ramka wraz ze wspólnym zdjęciem, która będzie od razu gotowa do ustawienia w widocznym miejscu. Dobrym pomysłem na skromny i symboliczny upominek dla dziadków może być także ozdobna zawieszka z życzeniami.

Jeśli poszukujemy bardziej praktycznego podarunku, warto zastanowić się nad zakupem portfela lub zestawu z dodatkowymi akcesoriami. Babcie z pewnością ucieszy otrzymanie portmonetki wraz z notesem i długopisem, z kolei dziadek uraduje się z portfela w komplecie ze scyzorykiem, notesem lub breloczkiem na klucze z dedykacją. Ciekawą propozycją prezentu dla babci może być także ozdobna szczotka do włosów, która z pewnością przyda się każdej kobiecie dbającej o swoje włosy.

Jak widać, prezent na dzień babci i dziadka może być bardzo różny, a wybór konkretnego upominku zależy zarówno od upodobań seniorów, jak i naszych osobistych preferencji. Oprócz materialnego podarunku, który może być bardzo symboliczny, warto przede wszystkim obdarować naszych dziadków tym, co najcenniejsze, czyli naszą obecnością i postarać się spędzić wspólnie jak najwięcej czasu w dniu ich święta.