Objawienia Maryjne

Fenomen Objawień Maryjnych

Objawienia Maryjne wydają się czymś nierealnym, co znamy jedynie ze słyszenia, a nikt z nas nie doznał ich na własnej skórze. Dlatego właśnie tak wielu ludzi pragnie zgłębiać ten temat, by choć przez chwilę wczuć się w los osób, które ujrzały wizerunek Matki Bożej. Powstało wiele książek, obrazków oraz pamiątek, które pozwalają na symboliczne przybliżenie tego wyjątkowego mistycznego wydarzenia, które miało miejsce nie jeden raz. Medjugorje Maryja jest jednym z najbardziej znanych objawień Maryjnych, które miało miejsce w 1981 roku i nastąpiło przed sześciorgiem dzieci, które do dnia dzisiejszego przeżywają kolejne objawienia. Można uznać, że Matka Boża w większości przypadków wybierała dzieci, jako odbiorców objawień, ponieważ mają one czystą duszę i są szczere. Medjugorie Maryja była pewnego rodzaju inspiracją dla powstania serii obrazów przedstawiające Maryję jako niezwykle piękną, młodą kobietę o łagodnym i pełnym miłości spojrzeniu.

Pamiątki z okazji objawień Maryjnych

Objawienia Matki Bożej od zawsze wzbudzały emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne, jednak niezależnie od ich rodzaju, za każdym razem było to wydarzenie ogromnej wagi. Oto Matka Jezusa ukazuje się ubogim ludziom, by wezwać do gorliwej modlitwy za wszystkich żywych i umarłych, by gniew Jej Syna uległ zmniejszeniu. Medjugorie Maryja jest przedstawiona na wielu pamiątkach z tego wydarzenia, skład których wchodzą obrazki, różańce, książki, czy medaliki. Prezent w takiej formie spodoba się każdemu katolikowi, który interesuje się tematyką objawień Matki Bożej. Medjugorje Maryja jest obecnie różnie postrzegana, ponieważ Kościół Katolicki nie wystosował oficjalnego potwierdzenia autentyczności tych objawień, mimo, że dorosłe już dzisiaj osoby cały czas je przeżywają. Jednak wiele osób pielgrzymuje do niewielkiej miejscowości w Bośni i Hercegowinie, gdzie miały miejsce objawienia, w celu dokonania przemyśleń na temat wiary oraz własnego dotychczasowego życia.

Objawienia Maryjne

Nawrócenia pod wpływem objawień

Historia zna wiele przypadków nawróceń, dzięki odwiedzinom miejsc, w których objawiała się Matka Boża na przestrzeni lat ubiegłych wieków. Zgodnie z wypowiedziami osób, którym objawiła się w Medjugorie Maryja, przekazała Ona program poprawy, zgodnie z którym Pan Bóg powinien być stawiany zawsze na pierwszym miejscu. Kolejnym punktem jest spowiedź przynajmniej raz w miesiącu, co pozwala na oczyszczenie duszy i sumienia ludzkiego z ułomności w postaci grzechów popełnianych w chwilach słabości. Podczas objawień, które miały miejsce w Medjugorie Maryja zachęcała również do codziennego czytania Pisma Świętego, by wiara mogła zostać umocniona poprzez regularne spotkania ze Słowem Bożym. Istnieją świadectwa osób, które zdecydowały się na spełnienie próśb kierowanych przez Matkę Bożą w Medjugorie, zgodnie twierdzą, że problemy, które zaczęli powierzać w ten sposób Panu Bogu zaczynały się samoistnie rozwiązywać. Kościół cały czas wyjaśnia wiele kwestii związanych z objawieniami w Medjugorie, co prawdopodobnie zajmie jeszcze dużo czasu.