Soczewki do noszenia przez całą dobę

Kiedyś znacząca większość szkieł kontaktowych przeznaczona była do użytku miesięcznego, z koniecznością wyjmowania soczewek przed snem. Z czasem popularność zaczęły zdobywać też wygodne soczewki jednodniowe. Obecnie natomiast, duże uznanie wśród użytkowników zyskują miesięczne soczewki do noszenia całodobowego. Co warto o nich wiedzieć?

Miesięczne soczewki całodobowe

Za najpopularniejszego reprezentanta szkieł całodobowych należy z pewnością uznać soczewki pure vision. Jest to produkt znanej w branży firmy Bausch&Lomb. Warto zauważyć, że istnieje kilka odmian soczewek należących do tej serii. Niezależnie czy problemem jest krótko- czy dalekowzroczność, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Producent oferuje również soczewki toryczne dla astygmatyków.

Soczewki do noszenia przez całą dobę

Dlaczego można spać w soczewkach pure vision?

Większość soczewek należy zdejmować przed położeniem się spać. Rzecz w tym, iż długi brak mrugania powoduje wysychanie gałki ocznej oraz powiek. Poza tym przyczynia się do tego również sama obecność szkieł kontaktowych w oczach. Wiąże się to z dużym dyskomfortem, a także wzrostem prawdopodobieństwa wystąpienia rozmaitych schorzeń oczu, takich, jak np. zapalenie spojówek. Oczywiście, sporadyczne spędzanie nocy z soczewkami w oczach nie implikuje poważnych konsekwencji poza odczuwaniem znacznego dyskomfortu, jednak regularne powtarzanie tej praktyki może być niebezpieczne.

Soczewki pure vision wykonano z bardzo dobrze nawodnionego materiału Balafilcon A. Ta silikonowo-hydrożelowa konstrukcja odpowiada za odpowiednią wilgotność oka, która jest utrzymywana nawet po jego zamknięciu. Kolejny z materiałów konstrukcyjnych soczewek purevision, AerGel, również odpowiada za utrzymywanie wysokiego nawodnienia, podnosząc także poziom tlenu. Dzięki niemu oko nie tylko się nie wysusza, ale również na soczewkach powstaje mniej osadu białkowego, co zapobiega podrażnieniom.

Co więcej, dzięki odpowiedniej budowie, soczewka pure vision dobrze trzyma się gałki ocznej. Rzecz w tym, iż standardowe szkła kontaktowe czasami mogą wypadać z oczu wskutek z pozoru niewinnego otarcia ręką, o które nie trudno podczas snu. Soczewki do noszenia całodobowego są w oczach zdecydowanie bezpieczniejsze.

Soczewki do noszenia przez całą dobę

Duży wybór tanich soczewek

Chcąc dokonać zakupu soczewek kontaktowych, klienci poszukują zwykle niskich cen oraz dużego wyboru. Różne rodzaje soczewek PureVision oferuje sklep Okularywsieci.pl. Odpowiednie dla siebie szkła znajdą tam osoby mające problemy z widzeniem dalekim, jak i krótkim, oraz astygmatycy, którym potrzebne są soczewki toryczne. Ceny oferowane przez Okularywsieci.pl również są wyjątkowo atrakcyjne.