Kurs tańca weselnego

Pierwszy taniec to nieodłączny element każdej uroczystości weselnej. Dla jednych jest to jeden z najbardziej wzruszających momentów, a dla innych z kolei to najbardziej stresująca chwila. Pierwszy taniec młodej pary jest sygnałem dla gości do rozpoczęcia tańców weselnych. Jedni decydują się na spontaniczny występ, a inni wolą przećwiczyć taniec pod okiem instruktora w profesjonalnej szkole tańca. Co zatem warto wiedzieć na temat kursu tańca weselnego?

Kiedy korzystać z pomocy profesjonalistów?

Jest wiele argumentów przemawiających za skorzystaniem z oferty profesjonalnych kursów tańca weselnego takiego jak np. kurs tańca weselnego kraków. Zwykle motywowane są stopniem zaawansowania tanecznych umiejętności. To dobry pomysł dla osób, które nie mają wizji odnośnie własnego pierwszego tańca, nie wiedzą jakich kroków użyć i jak ma ich taniec ostatecznie wyglądać. Nie każdy jest w stanie stworzyć interesujący układ i go odpowiednio przełożyć w praktyce. Inaczej jest w sytuacji, w której jedno z pary ma predyspozycje do tworzenia choreografii wówczas samemu można spróbować stworzyć ciekawy taniec.

Czego uczy kurs tańca weselnego?

W zasadzie każdy kurs tańca weselnego wygląda nieco inaczej. Jest to uwarunkowane osobistymi predyspozycjami pary młodej oraz ich potrzebami. Jedni będą potrzebować kilku lekcji, a inni wystarczą, że raz przećwiczą pod okiem instruktora tańca. Już po kilku minutach pierwszych zajęć trener jest w stanie określić jakiego rodzaju lekcje będą odpowiednie dla danej pary. Jednym wystarczy opanowanie podstawowych zasad, a inni będą potrzebowali opracowania pełnej choreografii.

Kurs tańca weselnego

Jaką szkołę tańca wybrać?

Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych szkół tańca, zajmujących się prowadzeniem zarówno zajęć grupowych, jak i indywidualnych dla narzeczonych. Przykładem takich zajęć jest kurs tańca weselnego kraków, który trwa przez 5 spotkań, z czego jedne zajęcia trwają 1,5 godziny. Warto przeszukać oferty, znajdujące się w najbliższej okolicy, poczytać opinie innych par bądź popytać znajomych o ich doświadczenia ze szkołami tańca. Takie polecenie od znajomych dodatkowo dostarczy wiele ważnych informacji na temat samego nauczyciela oraz całego przebiegu kursu.

Jaki jest koszt takiego kursu?

Nie ma jednej stałej kwoty jaką należy zapłacić za kurs pierwszego tańca. Jak już wspomniano jest to kwestia indywidualna, gdyż jedne pary będą potrzebowały jednego czy dwóch spotkań, a inne całej serii. Przeciętny koszt w stolicy za jedną lekcję 60-minutową wynosi oko 150 zł. Warto zapytać, czy w danej szkole istnieje możliwość wykorzystania karty typu MultiSport, dzięki czemu można nieco zaoszczędzić. Zdarza się, że liczne próby i prosta choreografia nie przynosi oczekiwanych rezultatów, w takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy efektów specjalnych , które odwrócą uwagę od wszelkich występujących w tańcu młodej pary niedociągnięć. Taniec w towarzystwie ciężkiego dymu, konfetti czy baniek mydlanych jest niezwykle efektowny i zapadnie w pamięci wszystkich przybyłych gości na tę uroczystość.