Ochrona zewnętrznych i wewnętrznych powłok samochodów

Usługi konserwacji samochodów są obecnie bardzo popularne, właściciele aut często oddają do renowacji pojazdy głównie w celu podniesienia poziomu estetyki ich zewnętrznego wyglądu. Oddając samochód w ręce specjalistów Moto Studio można mieć pewność, iż grono specjalistów wykona wszystkie czynności z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, auto zyska dużo na atrakcyjności i z pewnością wzbudzi poczucie zazdrości u fanów detailingu.

Jak odpowiednio ochronić auto z zewnątrz­?

W celu ochrony wyglądu zewnętrznego samochodu w moto studio stosuje się co najmniej kilka technik, wśród których znajdują się nakładanie powłok ceramicznych, folii samoregenerujących i ochronnych, zastosowanie środków ochrony wewnątrz pojazdu, felg oraz zacisków. Najbardziej popularnym zabiegiem jest nakładanie powłok ceramicznych, dzięki którym samochód zyskuje idealny połysk i szklistość – pod warunkiem dokonania prawidłowej aplikacji stosowanych preparatów. Nie bez znaczenie pozostaje fakt, że powłoki ceramiczne zabezpieczają lakier przed blaknięciem koloru i szkodliwym wpływem różnego rodzaju związków organicznych. Jeżeli natomiast właścicielowi auta zależy na maksymalnej ochronie lakieru przed zarysowaniami powinien zlecić specjalistom zastosowanie folii samoregenerujących PPF. Dzięki jej właściwościom wszelkie rysy znikają, a folia wygląda jak nowo nałożona – wszystko to dzięki działaniu właściwie ustawionej temperatury – najczęściej okleja się przód samochodu oraz przednią szybę. Jednak zabezpieczenie tego rodzaju może być zastosowane również na innych, bardziej obciążonych ryzykiem uszkodzenia, elementach auta. Natomiast w celu zabezpieczenia szyb samochodowych przed zmatowieniem, czy innymi uszkodzeniami, poleca się zastosowanie specjalistycznych folii ochronnych, których właściwości odpowiednio zabezpieczają przed uderzeniami kamyków spod kół auta.

Ochrona zewnętrznych i wewnętrznych powłok samochodów

Zabezpieczanie wnętrza samochodów oraz felg

Wnętrze auta również powinno być zadbane, większej uwagi wymagają te, których powierzchnia pokryta jest delikatnymi materiałami, o które należy dbać z należytą starannością, by pożądany efekt wizualny towarzyszył przez długi czas. Równie istotne jest zadbanie o felgi i zaciski hamulcowe, na których często znajdują się pozostałości po pyle z klocków hamulcowych. Do tego celu stosuje się wspomniane na początku zabezpieczenia ceramiczne, po ich wykonaniu pojazd uznaje się za doskonale przygotowany do dalszej jazdy, oczywiście pod warunkiem, że wszelkie czynności są wykonane z należytą starannością. Najwyższa jakość prac powinna zostać zagwarantowana poprzez korzystanie wyłącznie z produktów, za powstawanie których odpowiedzialni są producenci o nieposzlakowanej i renomowanej opinii klientów. W skład wszelkich preparatów powinny wchodzić nieszkodliwe związki organiczne, których stosowanie nie ma negatywnego wpływu na wygląd lakieru samochodowego, czy tapicerki. Wręcz przeciwnie, wykorzystywane w formułach składniki mają za zadanie podnosić walory estetyczne zewnętrznych elementów pojazdów oraz ich wnętrz na długie lata.