Kiedy możemy wykonać trening na czczo

Aktywność fizyczna powinna być dla każdego elementem codziennego funkcjonowania. Codzienny trening, nawet krótkotrwały daje mnóstwo energii na resztę dnia i powoduje wytwarzanie dużej ilości endorfin. By trening był jak najbardziej efektywny, konieczne jest przestrzeganie najważniejszej zasady. Podstawą zawsze ma być zbilansowana dieta.

Kiedy możemy wykonać trening na czczo

Trening na czczo? Tylko w wyjątkowych sytuacjach

Większość osób prowadzących aktywny tryb życia decyduje się na wykonanie treningu z samego rana. Jedną z przyczyn jest to, że im wcześniej, tym organizm jest naładowany większą ilością energii. Jest zregenerowany po długim śnie i oczywiście wypoczęty. Może zatem podejmować nowe działania i osiągać dość szybko zamierzone efekty. Biorąc pod uwagę wczesną porę, nie zawsze znajduje się czas i ochotę na spożycie śniadania przed treningiem. Jest to uzasadnione wyłącznie w zakresie niektórych aktywności. Oczywiście przeciwnicy nie zmienią swojego zdania i zawsze będę uważali, iż jest to krzywdzące dla organizmu. Tymczasem istnieją rodzaje ćwiczeń, do których nie ma konieczności zjedzenia śniadania, można wykonywać je na czczo.

Kiedy można ćwiczyć na czczo?

To, czy trening na czczo nie doprowadzi na przykład do rozpadu tkanki mięśniowej zależy od kilku czynników. Istotna jest ilość kalorii w diecie, poziom glikogenu mięśniowego oraz intensywność wykonywanych ćwiczeń. Znaczenie ma również długość konkretnego treningu. Przepisem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest wprowadzenie ujemnego bilansu kalorycznego. Tak naprawdę nie dostrzega się różnicy w spalaniu tłuszczu podczas treningów po zjedzeniu posiłku, czy też bez niego. Generalnie wykonywanie ćwiczeń bez posiłku jest stosowane przez osoby prowadzące intensywny tryb życia. Jedyną chwilą, kiedy można wykonywać ćwiczenia są właśnie poranki. Są również osoby, które podczas ćwiczeń po posiłku nie czują się komfortowo. W tym przypadku po prostu ze względów zdrowotnych o wiele lepszy jest trening na czczo. Oczywiście wówczas wskazane są wyłącznie lekkie ćwiczenia, które nie osłabią nadmiernie organizmu.