Najwygodniejsza poduszka do spania – na co warto zwrócić uwagę?

Jakość snu ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie organizmu. O ten aspekt życia można zadbać na wiele sposobów. Niezwykle istotną rolę odgrywa w tym kontekście poduszka – jeśli jest nieodpowiednio dobrana, powoduje ból i sztywność karku oraz nierzadko przyczynia się do nasilenia chrapania, a nawet bezdechu sennego.

Najlepsza poduszka do spania – czyli jaka?

Wybór idealnej poduszko do spania to nie lada wyzwanie. Nie ma jednej uniwersalnej poduszki, która będzie idealna dla wszystkich. Sporo bowiem w tym momencie zależy od rozmaitych czynników takich tak n[. szerokość ramion czy ulubiona pozycja podczas snu. W każdym razie dobra poduszka powinna być ergonomiczna – czyli zapewniająca podparcie dla nie tylko dla głowy, ale i dla kręgosłupa szyjnego i barków. Oczywiście nie sposób pominąć tu indywidualnych preferencji, które koniecznie należy mieć na uwadze – rzecz jasna pod warunkiem, że nie wpływają one negatywnie na zdrowie. Przy tej okazji pojawia się jeszcze jedna istotna kwestia, a mianowicie dotycząca komfortu i bezpieczeństwa. Z racji na to, że poduszka ma przez kilka godzin styczność ze skórą, musi być wykonana z wysokogatunkowych materiałów.

Kształt, wysokość i twardość poduszki – o tym trzeba wiedzieć!

Pod względem kształtu, wysokości i twardości poduszek wybór jest obecnie ogromny. Najpopularniejsze są poduszki o wymiarach 50x60 oraz 70x80 cm, ale tonie problem dostać model o innych rozmiarach. Na pewno warto zwrócić uwagę na poduszki profilowane, które są polecane w szczególności osobom cierpiącym z powodu dysfunkcji kręgosłupa. Dobra poduszka nie może być  ani za twarda, ani za miękka. Zbyt miękkie poduszki mogą utrudniać oddychanie osobom preferującym spanie na boku. Podobnie jest z wysokością poduszki – tu też trzeba wypośrodkować, bo zbyt wysokie poduszki sprawiają, że mięsnie karku nie rozluźniają się należycie.

Najwygodniejsza poduszka do spania – na co warto zwrócić uwagę?

Czy warto zainwestować w poduszkę jedwabną?

Spore zainteresowanie wzbudzają obecnie poduszki jedwabne, które mają mnóstwo cennych zalet wynikających z właściwości naturalnego jedwabiu. Są niezwykle przyjemne w dotyk- gładkie, lekko śliskie, z charakterystycznym połyskiem. Jedwab ma bardzo gesty splot, dzięki czemu uszyte z niego poduszki są trwałe i wytrzymałe – niełatwo jest bowiem zerwać jedwabną nić. Z racji na to, że jedwab nie przepuszcza wilgoci, twarz nie będzie spocona. Jedwabne poduszki są idealne zarówno na lato, jak i na zimę, ponieważ jedwab ma właściwości termoregulacyjne. Gdy jest chłodno, otula ciepłem, a kiedy jest gorąco, chłodzi. Atuty poduszki z jedwabiu bez wątpienia docenią osoby dbające o urodę – brak odgnieceń na twarzy sprzyjających powstawaniu nowych zmarszczek i pogłębianiu już istniejących to niewątpliwy plus omawianego rozwiązania. Warto także wspomnieć o tym, że jedwabne poduszki są przyjazne dla alergików. Gęsty splot zapobiega gromadzeniu się pyłków, roztoczy itp. Na poduszkach jedwabnych bez obaw mogą też spać osoby wrażliwą skórą. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży jedwabnych wyrobów wybór jedwabnych poduszek jest bardzo duży.