Jak stworzyć przytulne wnętrze za pomocą świec?

Rola świec od stuleci przechodzi transformację. W poprzednich epokach często bywała jedynym źródłem światła, by potem stanowić alternatywę dla awarii prądu. Obecnie świece pełnią funkcję ozdobną, a ich zapach oraz ciepła poświata poprawiają nastrój, regenerują umysł i wpływają na atmosferę. Dziś goszczą w wielu domach, stając się przyjemnym dla oka akcentem. Jak za pomocą świec stworzyć przytulne wnętrze?

Świece, które budują nastrój

Aktualna oferta świec przyprawia o zawrót głowy – ich różnorodny kształt i złożone kompozycje zapachowe z pewnością utrudniają właściwy wybór. Ekspozycja świec w domowym zaciszu stwarza przytulny klimat. Przedmioty te doskonale prezentują się solo lub jako zestaw. Nie trzeba ograniczać się do symetrycznych kompozycji – świece kule w towarzystwie tych klasycznych o walcowatym kształcie stworzą przyjemną dla oka ozdobę i na pewno będą wyróżniać się na tle domowej aranżacji.

Urzekające, ciepłe światło

Nie bez powodu styl skandynawski cieszy się ogromną popularnością w krajach europejskich. Jego poszczególne elementy tworzą spójną, przytulną całość. W codziennym życiu mieszkańców Danii czy Norwegii świece są nieodłącznym akcentem wystroju wnętrz, ocieplając wizualnie dość surową aranżację. Można rzec, że popularność świec to zasługa minimalnej ilości słońca, zjawiska charakterystycznego dla północnych krajów. Tamtejsi mieszkańcy starają się zatem uprzyjemnić sobie codzienność, otaczając się akcesoriami, które urzekają i odprężają swoim ciepłym światłem.

Jak stworzyć przytulne wnętrze za pomocą świec?

Aranżacja świec w domu

Gdzie stawiać świece, aby najlepiej je wyeksponować? Produkty będą wspaniale prezentować się na komodzie, stole, a także na parapecie. Warto stworzyć zestaw, w którym znajdą się świece kule oraz świece o innych kształtach, umieszczając je na ozdobnej podkładce lub płaskiej, ceramicznej podstawce. Równie dobry efekt można uzyskać, decydując się na zakup świec w szkle. Takie produkty świetnie prezentują się jako pojedynczy element wystroju, który można dodatkowo ozdobić gałązkami świerku, bukszpanu lub innego krzewu, stosownie do okazji.

Świece same w sobie są piękną i efektowną ozdobą każdego mieszkania, jednak wiele osób – w szczególności gospodyń domowych – dodatkowo upiększa swoje kompozycje. Niewiele potrzeba, by nadać świecom konkretnego stylu. Wystarczy koronkowa tasiemka lub sznurek jutowy, by stworzyć rustykalną ozdobę i zaprosić do wnętrza romantyczny klimat. Świece w stylu glamour, osłonięte cekinową tkaniną lub wstążką z cyrkoniami będą z kolei idealne do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.

Mały wydatek, wielki efekt

Dzięki świecom można odmienić każde wnętrze i nadać mu przytulnego charakteru. Znakomicie sprawdzają się w salonie, w jadalni jako element stołowej zastawy czy w sypialni, gdzie panuje bardziej intymny klimat. Zarówno świece kule, jak i produkty o dowolnym kształcie można zestawiać w efektowne dekoracje, które wprowadzą nastrojową atmosferę, nawiązując swoim płomieniem do świata natury. Ich dodatkową zaletą jest przystępna cena, która nie nadwyręży domowego budżetu.