Zdrowy sen to podstawa! Jakie łóżeczko dla niemowlęcia wybrać?

Niemowlę większą część czasu spędza śpiąc. Zadaniem rodziców jest więc zapewnienie mu jak najbardziej komfortowego odpoczynku, aby rozwój dziecka przebiegał w prawidłowy sposób. Wyspane i wypoczęte niemowlę to szczęśliwe dziecko! Szczególną uwagę należy poświęcić wyborowi łóżeczka, w którym dziecko będzie spało, bawiło się oraz poznawało otaczający je świat.

Z jakich materiałów powinno być wykonane łóżeczko niemowlęce?

Najlepszym wyborem, zarówno pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym, są łóżeczka dla niemowląt wykonane z naturalnego drewna. Jest to zdrowy i ekologiczny surowiec, który zapewnia łóżeczku trwałość, atrakcyjny i przyjemny dla oka wygląd, a dla korzystającego z niego dziecka zdrowy sen. Takie właśnie jest Klupś łóżeczko – dziecięcy mebel idealnie przystosowany do użytkowania przez niemowlęta i młodsze dzieci.

Łóżeczka marki Klupś to meble polskiej produkcji, które są w całości wykonane z naturalnego drewna. Pokryte są ekologicznym lakierem i farbami, które są w pełni bezpieczne dla dzieci od pierwszych dni ich życia. Łóżeczka marki występują w różnych rozmiarach, kolorach oraz układach, dzięki czemu mogą zostać idealnie dopasowane do wystroju dziecięcej sypialni lub jego kącika w pokoju rodziców.

Zdrowy sen to podstawa! Jakie łóżeczko dla niemowlęcia wybrać?

Rozmiar łóżeczka dla niemowlęcia i starszego dziecka

Łóżeczka dla niemowląt występują w różnych rozmiarach, wśród których najpopularniejszy jest 120x60 cm. Wybierając Klupś łóżeczko w standardowym rozmiarze rodzice nie będą mieli problemów z dopasowaniem do niego pozostałych akcesoriów pościelowych, w tym materaca, prześcieradła, kołderki oraz poduszki.

Rodzice, którzy chcą zainwestować w zakup łóżeczka na dłuższy czas, powinni natomiast zainteresować się dziecięcymi meblami w rozmiarze 140x70 cm. Takie łóżeczko świetnie sprawdzi się bowiem zarówno dla niemowląt, jak i dla już starszych dzieci bez konieczności wymiany mebla, kiedy dziecko podrośnie.

Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez markę Klupś jest także praktyczna dostawka do łóżka małżeńskiego. Posiada ona wymiary 90x45x75 cm i doskonale sprawdzi się w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy wymaga ono całodobowej opieki. Dostawka posiada praktyczne kółka pozwalające na jej płynne przysuwanie i odsuwanie od łóżka małżeńskiego oraz regulowaną barierkę gwarantującą dziecku bezpieczny sen.

Funkcjonalność łóżeczka dla niemowlęcia

Łóżeczka dla niemowląt to proste w budowie i funkcjonalne meble, których zadaniem jest nie tylko zapewnienie dziecku spokojnego i zdrowego snu, ale także ułatwienie rodzicom opieki nad nim.

Doskonałym przykładem funkcjonalnego mebla jest Klupś łóżeczko, które posiada możliwość regulowania poziomu położenia materaca. Dzięki niej łóżeczko może „rosnąć” i zmieniać się wraz z rozwojem dzieckiem. Ustawienie materaca na najwyższym poziomie ułatwia zajmowanie się niemowlęciem w wieku do piątego miesiąca życia, a obniżenie jego poziomu na najniższy pozwala starszemu już dziecku na bezpieczne siadanie w łóżeczku oraz podejmowanie pierwszych prób stawania na własnych nóżkach.

Oprócz regulowanego dna każde Klupś łóżeczko może być także wyposażone w praktyczną szufladę na pościel i inne dziecięce dodatki do spania. Umieszczenie wszystkich niezbędnych akcesoriów pościelowych w łóżeczku ułatwia codzienną opiekę nad dzieckiem oraz pozwala na szybką wymianę pościeli, co ma szczególne znaczenie dla zdrowego i komfortowego snu każdego niemowlęcia.