Czy oglądając bajki po angielsku dziecko może nauczyć się języka?

Wielu rodziców zastanawia się czy bajki po angielsku to dobry sposób na to, aby nauczyć dzieci porozumiewania się w tym języku. Jak powszechnie wiadomo oglądanie bajek sprawia dzieciom dużą przyjemność, ale czy oglądając bajki w języku angielskim dzieci są w stanie efektywnie przyswoić sobie ten język?

Czy warto puszczać dzieciom bajki w języku angielskim?

Aby nauczyć się danego sformułowania w języku obcym należy usłyszeć je kilkakrotnie. Powtórzenia to doskonały sposób na zapamiętywanie. A więc jeżeli dziecko polubi bohaterów bajki i dany odcinek będzie oglądało wiele razy (oczywiście nie tego samego dnia, należy bowiem zawsze mieć na uwadze długość czasu, jaki maluch spędza przed ekranem) to będzie w stanie utrwalić sobie zwroty językowe, które są tam używane. W przypadku dzieci nie musimy się martwić o to, że zniechęcą się one oglądaniem bajki w języku obcym. Warto bowiem zaznaczyć, że dzieci potrafią doskonale odbierać przekaz bajki dzięki obrazom. Należy również wspomnieć o tym, że pozytywne emocje, których doświadcza dziecko podczas oglądania bajki bardzo dobrze pomagają w efektywnym przyswajaniu wiedzy. Jest to związane z układem limbicznym i procesami poznawczymi. Jak więc widać takie rozwiązanie na wiele zalet, dzieci poznają całe zwroty, mają szanse na osłuchanie się z językiem, a także podczas nauki poprzez zabawę łatwiej przyswajają potrzebne informacje.

Czy oglądając bajki po angielsku dziecko może nauczyć się języka?

O czym należy pamiętać puszczając dziecku bajki w języku angielskim?

Pamiętajmy jednak, że samo oglądanie bajek anglojęzycznych nie wystarczy by dziecko osiągnęło właściwą płynność językową. Dzieci muszą mieć bowiem szanse na praktyczne posługiwanie się językiem. Zwroty w języku obcym powinno się powtórzyć i wypowiedzieć. Praktyka jest bez wątpienia bardzo ważna, jest to powiązane z korą motoryczną. Istnieje spora grupa osób, która najefektywniej uczy się poprzez powtórzenia na głos. Warto, więc poszukać takich bajek, w których dzieci zachęcane są do głośnych powtórzeń poznanych zwrotów. Po obejrzeniu bajki można również wspólnie z dzieckiem zaśpiewać piosenkę z bajki.