Czarna łazienka, czyli elegancja w nowoczesnym wydaniu

Klasyczne łazienki urządza się raczej w jasnych barwach, a dominującym odcieniem ceramiki jest biel. Ostatnie lata przyniosły jednak poważną zmianę w tym zakresie, dzięki której modna łazienka wcale nie musi być utrzymana wyłącznie w jasnej, stonowanej kolorystyce. Czerń jest zupełnie nowym trendem, który wysuwa się na pierwszy plan i jest bardzo dobrze widoczny w portfolio producentów ceramiki łazienkowej. Czarna łazienka to jedna z najnowszych propozycji znanej i cenionej marki Roca.

Dlaczego warto postawić na elegancką czerń w łazience?

Czerń jest uniwersalnym, klasycznym i intensywnym kolorem, który wspaniale prezentuje się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Jest jednak na tyle klasyczna, że bez problemu można wkomponować jej elementy w stylistykę wnętrz utrzymanych w klimatach retro. Czarna łazienka jest doskonałym sposobem na przełamanie nudy oraz stworzenie unikalnego, oryginalnego w odbiorze wystroju, obok którego trudno będzie przejść obojętnie. Klasyczna czerń posiada wiele zalet, z których najważniejszą jest jej uniwersalność - doskonale komponuje się z niemal każdym kolorem, co pozwala na stworzenie na jej bazie w pełni zgodnego z oczekiwaniami wnętrza.

W ofercie marki Roca znaleźć można takie elementy ceramiki łazienkowej, jak umywalki, miski wc, bidety z kolekcji Carmen, Beyond i Inspira utrzymane w luksusowej lub kolorze onyx. Z ich odcieniem idealnie współgrają dodatki w postaci baterii Insignia w kolorze Titanium black, elementów programu natryskowego Rainsense, Sensum i Raindream oraz nowoczesnego bezdotykowego przycisku do spłukiwania EP-1 również utrzymanego w eleganckim czarnym kolorze. Stworzona na ich bazie czarna łazienka prezentuje się niezwykle elegancko, klasycznie i luksusowo, a mnogość dodatków w kolorze onyks pozwala na stworzenie kompletnej, spójnej całości utrzymanej w jednolitej, starannie dobranej kolorystyce.

Czarna łazienka, czyli elegancja w nowoczesnym wydaniu

Na co zwracać szczególną uwagę aranżując łazienkę w czerni?

Czerń jest bardzo wdzięcznym i uniwersalnym kolorem, który daje szerokie pole do popisu w zakresie aranżacji łazienkowej przestrzeni. Decydując się na wykorzystanie elementów utrzymanych w tej kolorystyce, warto jednak mieć na uwadze dwie podstawowe kwestie. Po pierwsze, należy zdawać sobie sprawę z tego, że ciemne kolory optycznie pomniejszają pomieszczenie, z dużą ostrożnością należy więc podchodzić do czerni w małych łazienkach. W takiej sytuacji najbezpieczniej zdecydować się na podstawowe elementy wyposażenia w czerni - czarną ceramikę (wc i umywalkę), brodzik pod prysznic, przycisk do wc oraz drobne akcesoria. Ściany i podłogę warto natomiast wykonać w jasnej kolorystyce, co rozjaśni pomieszczenie, przy okazji tworząc efektowny kontrast.

Drugą kwestią jest natomiast łączenie czerni z innymi kolorami. Mimo tego, że czerń jest uniwersalną barwą, nie możemy tu pozwolić sobie na zupełną dowolność. Czerń szczególnie efektownie i elegancko prezentuje się w połączeniu z jasnymi, stonowanymi kolorami, na które warto zdecydować się w przypadku ścian, podłóg oraz mebli. Doskonale sprawdzi się tu m. in. klasyczna biel, odcienie beżu, srebra, złota i szarości. Dużą ostrożność należy natomiast zachować łącząc czerń z innymi, podobnie intensywnymi i ciemnymi kolorami, gdyż może się to wiązać z przeładowaniem kolorystycznym wnętrza.