Co warto zobaczyć podczas rejsów po Karaibach i jak zorganizować podróż swojego życia?

Karaiby to tropikalna destynacja, której odwiedzenie jest marzeniem wielu Polaków. Rajskie plaże pełne sypkiego, białego piasku, lazurowa, czysta woda i tropikalna przyroda to tylko niektóre z atrakcji, w które obfitują Karaiby. Aby zobaczyć jak najwięcej z nich, warto wybrać się na rejsy po Karaibach. Pozwalają one na odwiedzenie wielu miejsc oraz podziwianie przepięknych krajobrazów.

W jaki sposób zorganizować swoją wyprawę i co lepiej wybrać – zorganizowany rejs Karaiby czy czarter?

Karaiby – kilka słów o regionie

Karaiby to region położony w Ameryce Środkowej. Obejmuje kilka dużych wysp, do których należą Dominikana, Barbados i Jamajka oraz setki mniejszych i większych wysepek rozsianych po Morzu Karaibskim. Tym, co wyróżnia Karaiby, są przepiękne krajobrazy, lato panujące przez okrągły rok oraz możliwość aktywnego wypoczynku na rajskich plażach. Nic więc dziwnego, że rejsy na Karaiby cieszą się tak dużą popularnością wśród miłośników podróżowania.

Na Karaiby najlepiej wybrać się w okresie, kiedy w Polsce panuje zima. Ucieczka od chłodu do ciepłych krajów nie jest tu jednak jedynym powodem. Od czerwca do listopada region Morza Karaibskiego nawiedzają bowiem huragany, które mogą utrudniać przemieszczanie się po nim. Z tego powodu rejsy po Karaibach najlepiej planować od grudnia do maja.

Miejsca warte odwiedzenia podczas żeglowania po Karaibach

Karaiby obfitują w przepiękne miejsca. Podczas jednej podróży nie sposób jednak odwiedzić ich wszystkich. Na pierwszy raz warto więc skupić się na najważniejszych atrakcjach Karaibów, do których należą trzy wyspy: Kuba, Jamajka oraz Barbados.

Podczas rejsu warto zatrzymać się przynajmniej na jeden dzień na Kubie oraz zwiedzić jej stolicę, Hawanę. Zachwyci nas ona swoją barwną architekturą, gorącymi kubańskimi rytmami oraz otwartością mieszkańców. Następnie warto wybrać się na Jamajkę, gdzie będziemy mieli przyjemność wypoczynku na piaszczystych plażach oraz podziwiania miejscowej architektury i kultury lokalnej ludności.

Co warto zobaczyć podczas rejsów po Karaibach i jak zorganizować podróż swojego życia?

Kolejnym wartym uwzględnienia podczas rejsu po Karaibach miejscem jest wyspa Barbados. Co roku przyciąga do siebie całe rzesze turystów spragnionych wypoczynku na rajskich plażach, których nie brakuje na wyspie. Oprócz plażowania, podczas pobytu na Barbadosie warto także wybrać się do jaskini Harrisona, w której znajdziemy podziemne jeziorka, stalaktyty i stalagmity oraz wodospady. To oczywiście tylko niektóre z licznych atrakcji, które możemy zobaczyć podczas podróży po Karaibach.

Zorganizowany rejs czy czarter Karaiby?

Osoby, które po raz pierwszy wybierają na rejs Karaiby, nie znają specyfiki tego regionu ani panujących w nim warunków pogodowych oraz chcą czuć się w pełni bezpieczne, powinny zdecydować się na rejs zorganizowany. Jest to także znakomity wybór dla rodzin z dziećmi, które wspólnie z dorosłymi także mogą cieszyć się wspaniałymi wakacjami oraz lepiej poznać świat.

Doświadczeni żeglarze, którzy dobrze znajdą Karaiby i wiedzą, jak się po nich poruszać, mogą natomiast zdecydować się na wynajęcie własnego jachtu i samodzielne zaplanowanie podróży swoich marzeń. Jeśli chodzi o czarter Karaiby oferują szerokie możliwości wynajmu łodzi, których wypożyczalnie znaleźć można w praktycznie każdym porcie.

Partnerem artykułu jest Rejsy po Karaibach oferująca: rejsy po Karaibach - więcej na Rejsy-po-Karaibach.pl.