Ciekawe miejsca na Śląsku

W dzisiejszych czasach podróże są tak łatwe, jak nigdy dotąd. W kilka godzin można swobodnie dotrzeć w dowolne miejsce w Polsce, a nawet w Europie. Turystycznie, największe atrakcje znajdują się w odległych zakątkach świata, jednak warto zwiedzić również kilka polskich zakątków. W naszym kraju, również jest bardzo szeroka oferta turystyczna.

Śląsk jest bardzo ciekawym miejscem. Jego historia pisana była przez wieki, przez co zostało tam wiele ciekawych historycznie miejsc. Jednym z największym miast Śląska są Katowice, a w samym mieście i okolicach nikt nie będzie się nudził. Jednym z ciekawych miejsc, które warto odwiedzić jest Dolina Trzech Stawów. Jest to wyjątkowo urokliwe miejsce. Dostęp do niej jest bardzo łatwy, gdyż znajduje się w centrum Katowic. Niektórym może kojarzyć się z lagunami, zlokalizowanym w dużych, australijskich metropoliach. Można tu spędzić czas na wiele sposobów. Miejsce zaprasza do siebie biegaczy i cyklistów, którzy nie będą narzekali na brak ścieżek do jeżdżenia. Fani innych dyscyplin sportu, również nie mogą narzekać, gdyż są tu między innymi boiska do siatkówki. Osoby chcące po prostu odpocząć, mogą to zrobić na miejskiej plaży. A gdyby ktoś chciał się trochę poruszać, ale nie ma ochoty na bieganie lub spacer, to może wypożyczyć sobie rower i spędzić miło czas.

Ciekawe miejsca na Śląsku

Dolina Trzech Stawów jest miejscem organizacji licznych koncertów, a podczas słynnego na całą Polskę festiwalu Tauron, mieści się tutaj pole namiotowe dla jego uczestników. Jest to jednoznacznie miejsce do dobrej zabawy. Dla fanów architektury turystycznie, największą atrakcją jest Nikiszowiec. Lokalni mieszkańcy nazywają go Nikiszem. Jest to wybudowana sto lat temu dzielnica Katowic. Charakteryzuje ją wyjątkowa oryginalność. Budynku postawione zostały z czerwonej cegły, dzięki czemu panuje tu wyjątkowy klimat.

Niektórym kojarzy się z angielskimi miastami, jednak swoją oryginalnością i tak się wyróżnia. Pierwotnie, zostało wybudowane dla rodzin górniczych. Osoby mieszkające tutaj, właściwie nie muszą opuszczać dzielnicy, gdyż dostępne tu są wszystkie potrzebne obiekty, takie jak sklepy, szkoły, wszelkiego rodzaju punkty usługowe, a nawet kościół. Jest to wyjątkowo klimatyczny zakątek. Będąc w okolicy warto wpaść na kawę, do znajdującej się w samym centrum kawiarni. Do turystycznie największej atrakcji nie należy Katowicki Spodek, ale warto będąc w pobliżu go obejrzeć. Jest to legendarna dla polskiej siatkówki arena, na której nasza reprezentacja odnosiła ogromne sukcesy.