Co to jest car sharing i jakie są jego najważniejsze zalety?

Car sharing szybko zyskuje na popularności, ale wiele osób nadal nie jest do końca pewnych, na czym dokładnie polega.

Car sharing vs tradycyjna wypożyczalnia samochodów

Car sharing jest oryginalnym rodzajem wypożyczalni samochodów. Jest skierowany do osób, które cenią wygodę. Mogą wynająć samochód na krótko (np. na kilka godzin) i płacą tylko za jego użytkowanie. Wysokość rachunków uzależniona jest tego, jak długo korzystałeś z samochodu i ile przejechałeś. Car sharing umożliwia dostęp do samochodu o dowolnej godzinie, a nie tylko w godzinach pracy firmy. Samochody znajdują się w różnych miejscach na terenie całego miasta. Jest duża szansa, że taki parking znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania lub pracy.

Co to jest car sharing i jakie są jego najważniejsze zalety? 

Car sharing pozwala sporo zaoszczędzić.

Posiadanie samochodu jest drogie. Jeśli uwzględnisz ubezpieczenie, konserwację i paliwo samochód może być bardzo kosztowny. Car sharing pozwala na spore oszczędności. Jeśli nie jeździć zbyt wiele, będzie to dla Ciebie świetna opcja. Możesz wypożyczyć wiele typów samochodów na kilka godzin lub dzień. Stawki członkowskie są niskie. Nie musisz myśleć o kosztach za utrzymanie, paliwo, ubezpieczenie czy parking. Profesjonalne firmy, zajmujące się car sharingiem oferują na swoich stronach internetowych kalkulatory usług.

Car sharing jest ekologicznym rozwiązaniem.

Wiele osób jest żywo zainteresowanych ekologią. Car sharing wyraźnie zmniejsza liczbę pojazdów na drogach i liczbę przejechanych samochodów. Mniej pojazdów na drogach zmniejsza korki i emisję CO2, przenikającą do atmosfery. Zmniejsza także potrzebę dodatkowych parkingów. Pozwala na większą ekspansję terenów zielonych. Car sharing jest właściwym krokiem w ochronie środowiska.

Co to jest car sharing i jakie są jego najważniejsze zalety? 

Car sharing łagodzi stres.

Dla tych osób, które mieszkają w zatłoczonych miastach, jazda samochodem często jest bardzo stresująca. Chociaż posiadanie własnego samochodu może być bardzo wygodne, może stać się ciężarem. Car sharing jest wygodnym rozwiązaniem. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać dowolny typ pojazdu. Profesjonalne firmy  oferują duże samochody dostawcze, SUV-y, kompaktowe samochody osobowe. Zapoznaj się z ofertą firmy.