Wiedźmin – moja ocena gry

Wiedźminie zrobiło się bardzo głośno w ciągu ostatniej dekady. Nie tylko w Polsce – tytuł stał się niesamowicie popularny za granicą, stając się w pewnym sensie naszą prawdziwą dumą i czymś, co świetnie promuje nasz kraj. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Polskie studio CD Projekt na podstawie świetnych książek stworzyło niemniej wspaniałą grę komputerową, która podbiła serca graczy w różnych krajach świata.

O wszystkich wspaniałych cechach gry „Wiedźmin” można mówić bardzo wiele. Zacznijmy od tego, że tytuł jest w bardzo ciekawy sposób utrzymany w klimacie książek – Sapkowski w swoim dziele doskonale połączył fantastykę ze swojskim, słowiańskim folklorem. Twórcom gry sztuka ta udała się po raz drugi. Fabuła nawiązuje oczywiście do historii przedstawionej w książkach, ale w gruncie rzeczy stanowi osobny byt. Z każdą następną częścią polepsza się również szata graficzna. Trzecia odsłona Wiedźmina zyskała miano jednej z najpiękniejszych gier na świecie. Sama rozgrywka jest tu bardzo dynamiczna.

Wiedźmin – moja ocena gry

Doskonale zaprojektowany system walki sprawia, że gra doskonale łączy w sobie elementy akcji oraz tradycyjnych cRPG. Wszystkie opisane wyżej cechy składają się na w pełni zasłużony sukces gry „Wiedźmin”. Jest to obowiązkowa pozycja nie tylko dla czytelników, ale też dla każdego miłośnika dobrej, komputerowej rozrywki.