Przygotowanie do podróży samolotem z niemowlakiem.

Do samolotu można zabrać już nawet tygodniowego noworodka oczywiście, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala. Zaleca się jedna by pierwsza podróż samolotem z małym dzieckiem odbyła się dopiero po ukończeniu przez niemowlę drugiego miesiąca życia. Spowodowane jest to tym, że tak malutkie dzieci są bardzo podatne na infekcje, ponieważ ich układy: oddechowy i krążenia nie są jeszcze wypełni wykształcone. Pierwsza podróż samolotem z dzieckiem nawet dla rodziców, którzy w lataniu maja spore doświadczenie może okazać się nie lada wyzwaniem.

Jak właściwie przygotować bagaż na pierwszy lot niemowlaka?

W bagażu nie powinno zabraknąć przede wszystkim dokumentów, ważne abyśmy pamiętali o zabraniu pieluch. Oczywiście, jeżeli wybieramy się w miejsce gdzie będą one łatwo dostępne nie musimy zabierać nie wiadomo jak wielkiej ilości, ale trzeba spakować zapas. Warto zabrać ze sobą również pieluszki tetrowe, ponieważ maja one niezliczoną ilość zastosowań i na pewno się przydadzą. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku nawilżonych chusteczek, są one wręcz podstawą każdego rodzica, a szczególnie podczas wyjazdów. Nie możemy zapomnieć również o ubrankach na zmianę, środach przeznaczonych do kąpieli i pielęgnacji niemowląt. Należy zabrać ze sobą także lekarstwa przeznaczone dla najmłodszych dzieci a zwłaszcza: syropki przeciw gorączkowe, środki na bolesne ząbkowanie, probiotyki oraz leki na biegunkę.

Odprawa rodzin z najmłodszymi dziećmi.

Na lotnisko najlepiej przyjechać wcześniej. Dużym ułatwieniem dla rodziców jest, jeżeli linia lotnicza oferuje rodzinne stanowisko kontroli. Według obowiązujących przepisów rodzice z najmłodszymi dziećmi mają zagwarantowane pierwszeństwo kontroli w strefach kontroli bezpieczeństwa.  Niektóre lotniska posiadają specjalne kąciki dla matki z dzieckiem dzięki takim rozwiązaniom można na spokojnie nakarmić oraz przewinąć niemowlę. Zdecydowana większość przewoźników umożliwia także rodziną z małymi dziećmi pierwszeństwo podczas wejścia na pokład samolotu.

Wybierając się w podróż samolotem z małym dzieckiem warto się odpowiednio wcześniej przygotować tak, aby podróż przebiegła sprawnie i nie stanowiła dla nas źródła stresu.

Przygotowanie do podróży samolotem z niemowlakiem.