O czym dobrze jest wiedzieć przed podróżą samolotem?

Każdy, kto planuje podróż samolotem powinien wiedzieć o kilku ważnych rzeczach, które będą miały wpływ na to, że nasza podróż będzie bardziej komfortowa i bezpieczna. O czym zatem dobrze jest wiedzieć?

Rzeczy, o których warto wiedzieć przed podróżą samolotem

Pamiętajmy o tym, że istnieją takie przedmioty, których pod żadnym pozorem nie możemy spakować ani do bagażu podręcznego, ani do bagażu rejestrowanego. Są to miedzy innymi: rozpałka do grilla czy petardy. Ponadto do bagażu podręcznego nie można wkładać także takich przedmiotów, które mogłyby zostać użyte, jako broń np. narzędzi. Jeżeli zaś chodzi o płyny, które możemy zabrać ze sobą do samolotu to w tej kwestii przepisy są dość restrykcyjne. W bagażu podręcznym limit płynów to 1 litr, przy czym nie mogą być one umieszczone w buteleczkach większych niż 100 ml. Przed podróżą najlepiej zapoznać się ze szczegółowymi wymogami dotyczącymi bagażów linii lotniczej, którą zamierzamy lecieć. Warto również mieć na uwadze to, że na lotnisku kontroli podlega nie tylko nasz bagaż, ale także my sami. Jeżeli wybieramy się do kraju z poza UE, aby uniknąć niemiłych niespodzianek koniecznie zapoznajmy się z zasadami przewożenia towarów obowiązującymi w tym konkretnym państwie.

O czym dobrze jest wiedzieć przed podróżą samolotem?

Na jakie jeszcze kwestie warto zwrócić uwagę?

Do samolotu załóżmy wygodny strój tak abyśmy podczas podróży czuli się komfortowo. Pamiętajmy także, aby telefon komórkowy przestawić na tryb samolotowy. Aby złagodzić nieprzyjemne uczucie zatkanych uszu, które pojawia się podczas startu i lądowania warto w tym momencie przełykać ślinę lub zdecydować się na żucie gumy bądź ssanie cukierka. Jeżeli w podróż wybieramy się z dzieckiem weźmy pod uwagę to, iż w samolocie po pewnym czasie zacznie się ono nudzi, dlatego też dobrze jest przygotować sobie wcześniej propozycje zabaw, które nie wymagają rekwizytów np. gra kamień, nożyczki, papier, fantazjowanie czy wymyślanie słów. Dobrą wiadomością dla wielu osób wybierających się w podróż samolotem jest to, że w bagażu podręcznym można przewozić jedzenie, które jest zapakowane w oryginalne opakowanie.