Jakie wydarzenia zapowiada Karnet Kraków?

Wydarzenia kulturalne w Krakowie organizowane są regularnie, dlatego każdy może wybrać odpowiednie dla siebie. Jest to dobry pomysł na odreagowanie stresu, ciężkiego dnia pełnego obowiązków i miłe spędzenie czasu – samotnie, z drugą połówką, czy całą rodziną. Organizatorzy dbają przy tym o zachowanie bezpieczeństwa w dobie pandemii. Zachowywane są stosowne odstępy i cały czas obowiązują środki bezpieczeństwa w postaci maseczek, dezynfekcji rąk i tym podobne.

Jakie wydarzenia zapowiada Karnet Kraków?

Wydarzenia kulturalne w Krakowie

Strona Karnet Kraków informuje o wszystkich festiwalach, koncertach, warsztatach i innych wydarzeń, które mają odbyć się w mieście. Kalendarium zostało wypełnione po brzegi, wskazanie dokładnych dat poszczególnych z nich pomaga w dopasowaniu swojego pobytu w Krakowie do konkretnych wydarzeń. W piątek, 3 grudnia bieżącego roku rozpocznie się 14. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, który od samego początku odgrywa ważną rolę w rozpatrywaniu bardzo ważnych spraw społecznych. W czasie trwania wydarzenia widzowie będą mogli oglądać ponad 30 spektakli, zarówno online, jak i tradycyjnie – w formie stacjonarnej. Z uwagi na wiele niepokojących sytuacji w dzisiejszych czasach, tegorocznej edycji towarzyszy motto „Post tenebras lux”, które jest pewnego rodzaju pocieszeniem. Pośrodku tego wszystkiego wskazane jest poszukiwanie otuchy, nadziei na lepsze jutro, w lepszym samopoczuciu mogą pomóc wydarzenia takie jak opisywany festiwal teatralny. Widzom zostanie zaprezentowany między innymi współczesny białoruski dramat w postaci represji stosowanych przez prezydenta tego kraju. Ponadto istnieje możliwość zapoznania się z efektami końcowymi pracy niezależnej grupy teatralnej Kupałowcy.

Karnet Kraków – najciekawsze wydarzenia kulturalne

W kalendarium Karnet Kraków warto zwrócić uwagę na Krakowski Festiwal Górski, który odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2021 roku. Jest to wydarzenie dedykowane osobom o mocnych nerwach i spragnionych wymagających sportowych wyzwań. Nie zabraknie również wycieczek górskich na rowerze, spływów kajakowych i wypraw w Himalaje. Widzowie będą mogli obejrzeć wiele historii, niektóre z nich są tragiczne, inne natomiast dają mnóstwo inspiracji do działania i walki o swoje marzenia. Osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, przez cały grudzień będą mogły oglądać produkcje w internetowej platformie Play Kraków. W 2021 roku nie zabrakło również Plebiscytu pod tytułem „Wybieramy Księgarnie Roku” – to prawdziwa gratka dla miłośników literatury, niezależnie od wybieranych najczęściej gatunków. Książki można kupować na kilka sposobów, niektóre tytuły lądują na regale w wyniku spontanicznej decyzji, zakup innych natomiast jest dokładnie przemyślany. Czasami czytelnicy sugerują się okładkami danej publikacji, niekiedy czynnikiem decyzyjnym jest uczestnictwo w dyskusjach z autorem, czy pod wpływem sugestii księgarzy. Każdy może oddać swój głos, ostateczny termin upływa 8 grudnia, dlatego jeżeli jeszcze ktoś zwleka – to ostatni dzwonek na podjęcie decyzji odnośnie wyboru najlepszej księgarni.