Kierunek? Prowansja!

Kiedy myślimy o podróży do Francji, pierwsze co przychodzi nam do głowy to naturalnie Paryż. Miasto to ma swój ogromny urok i bezsprzecznie warto je zwiedzić, jednak przecież Francja to nie tylko Paryż. Na uwagę zasługuje też niesamowite jak dla mnie południe tego państwa i moim zdaniem naprawdę trzeba zainteresować tym obszarem.

Rzecz jasna, gdy mówimy o południu, zapewne mnóstwo osób myśli o doskonale znanym Lazurowym Wybrzeżu. Miejsce to jest urokliwe, pełne pozytywnych ludzi i wspaniałych krajobrazów. Nie bez przyczyny przecież znane osoby z różnych części świata najzwyczajniej uwielbiają tu przyjeżdżać. Dlaczego więc nie ujrzeć tego na własne oczy oraz nie spróbować smakowitych, świeżych owoców morza? Ta część Francji na pewno wam się spodoba!

Kierunek? Prowansja!

W trakcie moich wypraw, zachwyciło mnie jednak inne wspaniałe miejsce, którym jest Prowansja, ze słynnymi polami pełnymi lawendy. Jest to prawdziwy raj dla wielbicieli fotografii, którzy z takiego rodzaju wycieczki z pewnością powrócą z masą ciekawego materiału. Lecz ta część kraju to też mnóstwo historycznych miejsc, takich jak na przykład Awinion, w których poza zwiedzaniem możecie spróbować świetnej kawy i miejscowych smakołyków tamtejszej kuchni. Palce lizać!