Najlepsze butelki dla dzieci

Rodzice małych pociech zasypywani są przeróżnymi produktami przeznaczonymi dla nich. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach, ułatwiających wychowywanie. Dziś uwagę skupimy na tym, które butelki dla niemowląt są najlepsze dla ich zdrowia. Przedstawimy ranking najlepszych butelek z różnych firm.

Butelki dla niemowląt – wstępne informacje

Każdy rodzic staje przed tym wyborem, nawet jeśli dziecko karmione jest piersią to przyjdzie taki czas, gdy potrzebna będzie butelka na wodę. Pierwszy moment zetknięcia się z butelką jest wtedy, gdy jeszcze mama z brzuszkiem przygotowuje się na nadejście swojego maleństwa. Później, wraz ze wzrostem dziecka zmieniają się jego potrzeby, stąd też wymaga to zmiany butelki na większą. Na rynku można spotkać wiele różnych rodzajów butelek, które różnią się pojemnością, materiałem z czego zostały wykonane oraz przeznaczeniem. Dzisiejsze butelki dla niemowląt oprócz tradycyjnych funkcji zaczęły pełnić także zupełne inne. Stąd nie ma co się dziwić, że zakup butelki, który na początku wydawać się może trywialny, wcale nie jest takim prostym zadaniem dla młodych rodziców.

 

Najlepsze butelki dla dzieci

Ranking najlepszych butelek

Oto kilka przykładów butelek dla niemowląt, na które warto zwrócić uwagę. Zacznijmy od PHILIPS AVENT NATURAL. Butelka ta dedykowana jest dzieciom, które zwykle piją mleko z piersi mamy, ale w sytuacjach awaryjnych jest ona godna zastąpienia. Kształt smoczka przypomina pierś matki, dzięki czemu ssanie smoczka przypomina ssanie piersi. Smoczek jest delikatny i elastyczny, samą butelkę bardzo sprawnie się trzyma, co nie stanowi kłopotu nawet najmłodszym użytkownikom. Oczywiście producent pamiętał o zaprojektowaniu jej w różnych pojemnościach. Inną butelką zasługującą na uznanie jest MAMAJOO – z serii Gold Line. Butelka ma ciekawy kolor, taki miodowo-złotawy. Wykonana została z PES, jest to tworzywo niestanowiące zagrożenia dla maluszka. Posiada oznaczenie BPAFREE. To bardzo wytrzymała butelka. Została tak skonstruowana, by dziecko mogło nabywać umiejętność właściwego chwytu. Co ważne, butelka wspiera odruch ssania, stąd nie ma obaw o niechęć dziecka do naturalnego karmienia. Firma ta oferuje wiele rodzajów smoczków, dostosowanych do potrzeb najmłodszych. Inną propozycją butelki dla niemowląt jest YOMMI. Dodatkową opcją jest możliwość wyboru odpowiedniego koloru. Do butelki można dokupić podgrzewacz. To niezwykle nowoczesna butelka, która ma opcję samonagrzewającą się. Pełni funkcję antykolkową, dzięki smoczkowi wraz z sześcioma otworami, które chronią przed kolkami. Wyglądem swym przypomina naturalną pierś. Kolejną antykolkową butelką jest BABYONO NATURAL NURSING. Opracowana została na podstawie badań laboratoryjnych. Unikatowy kształt butelki ułatwia jej trzymanie. Smoczek wyposażony został system naprężenia silikonu, co rozciąga smoczek, który pracuje tak jak pierś matki. Posiada specjalistyczny zaworek antykolkowy, co umożliwia odpowiednią cyrkulację powietrza w trakcie posiłku maleństwa. Producent zapewnia szereg rodzajów smoczków.