Na czym polega car sharing?

Car sharing jest rodzajem krótkoterminowego wynajmu samochodu. Płacisz tutaj tylko za to, czego używasz. Masz dostęp do różnych samochodów bez wysokich kosztów posiadania samochodu. Oprócz przyczepności cenowej i wygody, car sharing jest dobry dla środowiska. W połączeniu z jazdą na rowerze, spacerami i środkami komunikacji miejskiej, możesz wspierać środowisko, jednocześnie oszczędzając dużo pieniędzy.

 Na czym polega car sharing?

Zalety car-sharingu

Stawki samochodów na minuty są bardzo atrakcyjne. Car sharing (auto na minuty) pozwala wypożyczyć samochód na minuty, godziny albo dni. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zmniejszyć korki. Zwiększa też liczbę miejsc parkingowych w centrum. To świetne rozwiązanie dla miłośników ekologii.

Zasada działania car sharingu jest niezwykle prosta. Ściągnij za darmo aplikację na telefon komórkowy. Zarejestruj się i wybierz jeden z dostępnych samochodów. Otwórz go za pomocą komórki i możesz jechać.

 Na czym polega car sharing?

Na czym polega ten system?

Pierwsze minuty przeznaczone są na zapoznanie się z autem, jego kondycją i powiadomieniem o ewentualnych usterkach. Później naliczana jest opłata. Pod uwagę bierze się czas korzystania z usługi i liczbę przejechanych kilometrów. Stawka za dobę jest atrakcyjna i zwykle zaczyna się automatycznie po kilku godzinach korzystania z auta. Wtedy naliczana jest tylko opłata za liczbę przejechanych kilometrów. Nowoczesny system oferuje też funkcję postoju.

Niektóre firmy oferujące car sharing mają przydatne karty paliwowe. Dzięki nim w razie potrzeby możesz bez problemu zatankować. Nowoczesne auta wyposażone są w wiele przydatnych funkcji. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć bluetooth, kamery cofania i ładowania do wszystkich telefonów komórkowych. Można wybrać automatyczną lub manualną skrzynię biegów.

Aplikacja do car sharing Lublin ma wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest przedstawienie, gdzie znajduje się najbliższe dostępne auto. Jest to ważna informacja dla osób, które nie znają danego miasta.

Są pewne ograniczenia w zakresie car-sharingu. Nie można używać takiego auta do rajdów samochodowych, wyścigów ulicznych i po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że samochody są monitorowane. Takie wykroczenia są karane dożywotnim wykluczeniem z systemu.