Gdzie wybrać się na ferie zimowe w Polsce?

Wybór miejsca, w którym będziemy chcieli spędzić ferie zimowe z dziećmi nie jest wcale taki oczywisty. Dla niektórych ważne jest to, by było gdzie pojeździć na nartach, dla innych czy są jakieś atrakcje dla dzieci, a dla innych ważna jest sceneria. Polska kryje w sobie wiele pięknych i urokliwych miejsc, w których ferie z pewnością będą udane.

Krynica Zdrój

Krynica Zdrój jest miejscem, do którego można udać się z dziećmi. To kurort, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, od zdrowotnych kuracji w słynnych wodach mineralnych, po zwiedzanie niezwykle urokliwej architektury w tym Góry Parkowej oraz zimowe szaleństwo po wyjątkowo długiej oświetlonej trasie na Jaworzynie Krynickiej. Będąc na szczycie w słoneczny dzień można podziwiać położone o 80 km dalej Tatry. Osoby, które nie mogą wyjść o własnych nogach mogą skorzystać z kolejki gondolowej. To obszar, w którym zlokalizowana jest słynna sankostrada w Parku Sportowym. Do wyjątkowych hoteli zaliczany jest Czarny Potok Resort & SPA.

Gdzie wybrać się na ferie zimowe w Polsce?

Podhale

Ferie zimowe zwykle kojarzą się z Zakopanem, to miejsce niezwykle zatłoczone o tej porze roku. Jednak wielu nie wyobraża sobie innego miejsca na spędzenie ferii zimowych. Widoki z Kasprowego Wierchu na dobre wynagradzają godziny spędzane w korkach, by dotrzeć do stolicy Tatr. Oprócz zimowego szaleństwa, można zregenerować się także w termalnych basenach Aquaparku, zlokalizowanego na terenie miasta. Osoby, które szukają czegoś bardziej kameralnego, ale także na Podhalu mogą wybrać się do Białki Tatrzańskiej. Szczyci się tym, że widok na Tatry jest najpiękniejszy właśnie z tej miejscowości. To miejsce dla miłośników narciarstwa, którzy swoich sił mogą spróbować na takich stacjach jak Kotelnica, Bania czy Kaniówka. Dużą popularnością cieszą się białczańskie termy BANIA.

Inne warte zobaczenia miejsca

Wybierając destynację na najbliższe ferie zimowe warto wziąć pod uwagę także takie miejsca jak Szczyrk, Karpacz, Kołobrzeg, Ustroń, Świeradów-Zdrój, Ustka czy Bieszczady. Z pewnością każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie i swojej rodziny.