Krzesło pod prysznic - kiedy jest potrzebne?

Trudności w poruszaniu się są dużą przeszkodą do wykonywania codziennych czynności. Osoby niepełnosprawne są uzależnione od pomocy ze strony osób trzecich, czasami członków rodziny, innym razem profesjonalnej opiekunki. Niezależnie od tego, kto służy pomocą takiej osobie, przydatne okazują się niektóre akcesoria, ich zakup pozwoli choć w pewnym stopniu na poprawę jakości życia. Do takich należy między innymi krzesło pod prysznic, które może skutecznie zniwelować trudności w codziennej toalecie.

Krzesło pod prysznic - kiedy jest potrzebne?

Dla kogo przeznaczone jest krzesło pod prysznic?

Produkt w postaci krzesła pod prysznic jest dedykowany osobom niepełnosprawnym lub ze znacznymi ograniczeniami w swobodnym poruszaniu się. Wówczas proces wieczornej czy porannej toalety jest znacząco utrudniony. Problem jest tym bardziej większy i złożony, gdy przeszkody wynikają z barier natury architektonicznej oraz wnętrzarskiej. Zbędne jest wówczas dokonywanie ewentualnych remontów, wystarczający staje się w takim przypadku odpowiednie akcesorium – krzesło pod prysznic. W ten sposób znacząco zmniejsza się ryzyko upadku, czy utraty równowagi podczas kąpieli pod prysznicem. Wybierając krzesło pod prysznic od sprawdzonego dystrybutora lub producenta, otrzymuje się ponadto pewność o jego wytrzymałości. Przedmioty ułatwiające zażywanie kąpieli pod prysznicem powinny być przede wszystkim wykonane z aluminium i mieć miękkie siedzisko. W ten sposób zapewniany jest całkowity komfort korzystania z krzesła osobom z ograniczoną sprawnością ruchową. Dodatkowo takie krzesło pod prysznic nie zardzewieje, będzie cały czas estetycznym produktem.

Główne cechy dobrze dobranego krzesła pod prysznic

Krzesło pod prysznic powinno być przede wszystkim stabilne, by uniemożliwić ewentualny upadek lub zrobienie sobie krzywdy. Istotne jest solidne wykonanie, połączenie ze sobą poszczególnych elementów, wówczas będzie służyło użytkownikowi przez długi czas. Przydatną opcją jest regulacja wysokości, w celu dostosowania produktu do konkretnego człowieka i zapewnić najwyższy komfort korzystania z krzesła pod prysznic. Potrzebne jest także szerokie siedzisko, które ma znaczący wpływ na wspomnianą powyżej stabilność użytkownika – musi on prawidłowo siedzieć. Mile widziane są dodatkowe uchwyty, dzięki którym osoba niepełnosprawna może samodzielnie złapać się za nie i wstać. Najlepsi producenci pamiętają również o otworach w siedzisku, by woda z prysznica mogła swobodnie przedostawać się do odpływu. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo przed pośliźnięciem się na mokrej powierzchni. Nie bez znaczenia pozostają gumowe nakładki na nogi krzesła pod prysznic, takie rozwiązanie ma również bardzo duży wpływ na zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wszystkie powyższe aspekty należy wziąć najbardziej pod uwagę, gdyż najważniejsze są komfort i bezpieczeństwo – tylko w ten sposób możemy ułatwić codzienne funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym ruchowo. Na szczęście powstały akcesoria, które powodują, iż to zadanie jest o wiele prostsze do wykonania przez osoby opiekujące się nimi każdego dnia.