Co zobaczyć w Krakowie na wycieczce z dziećmi?

Wyjeżdżając na rodzinne wakacje, należy mieć świadomość, że jedną z ważniejszych kwestii jest zapewnienie dzieciom odpowiedniej rozrywki. W zależności od wieku dzieci powinno się odpowiednio rozplanować formę spędzania wolnego czasu. Na szczęście w Krakowie nie powinno stanowić to większego problemu.

Co zobaczyć w Krakowie na wycieczce z dziećmi?

Co zobaczyć w Krakowie podczas pobytu z dziećmi?

Dla nieco starszych pociech niemałą rozrywką będzie wizyta w Kopalni Soli „Wieliczka”, to magiczne miejsce z pewnością zaciekawi małych odkrywców. Wielu turystów z największą przyjemnością wraca regularnie do tego miejsca i trudno się temu dziwić. W środku znajduje się całe mnóstwo pomników historii i atrakcji dla dzieci i dorosłych. Kolejnym punktem dla rodzin z dziećmi jest Klockoland, to Centrum Nauki i Zabawy jest dedykowane wszystkim miłośnikom klocków Lego. Dzieci mogą bawić się w trzech strefach – interaktywnej, kreatywnej i warsztatowej. Pierwsza pozwala najmłodszym na sterowanie wszystkich przedmiotów zbudowanych z klocków, a zwiedzanie Lego City zapewnia ciekawą wyprawę do świata Gwiezdnych Wojen. Strefa kreatywna skutecznie rozwija wyobraźnię dzieci, które mogą zbudować tak naprawdę wszystko, co tylko zechcą. Ewentualna pomoc rodziców sprawia, że rozrywce poddaje się cała rodzina, co zbliża do siebie i buduje pociechom piękne wspomnienia. Zakup pojedynczego biletu uprawnia do skorzystania z wszystkich dostępnych stref Klockolandu, nie ma tutaj żadnych limitów czasowych – w obiekcie można spędzić nawet cały dzień. O doskonałą atmosferę i dobrą zabawę dbają będący na miejscu animatorzy, którzy zapewniają najmłodszym także bezpieczeństwo.

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Większość rodziców z pewnością zastanawia się co zobaczyć w Krakowie, kiedy na wycieczkę wybierają się również dzieci. Miasto myśli nie tylko o dorosłych, ale dba także o zapewnianie najlepszych rozrywek dzieciom, które bywają dość wymagające. W okresie letnim warto wybrać się do krakowskiego Parku Wodnego, który zajmuje miejsce w czołówce tego rodzaju obiektów. Można tam popływać, szaleć bez ograniczeń na zjeżdżalniach, skorzystać z relaksu w saunie oraz zadbać o rozrywkę dla pociech. Wszystkie baseny zajmują wręcz ogromną powierzchnię – 2000 metrów kwadratowych, a różnorodność rozrywek wzbudza zachwyt u dzieci w każdym wieku. Do dyspozycji najmłodszych pozostaje rwąca rzeka, miejsce do gry w piłkę, basen z falą oraz ścianka wspinaczkowa. Uwagę dzieci z pewnością zwróci fontanna o kształcie smoka z trzema głowami, zjeżdżalnie również przybierają różne ciekawe postaci. Mali miłośnicy wodnych szaleństw docenią z całą pewnością również Wyspę Piratów, czy Tęczową Ścieżkę. Co zobaczyć w Krakowie z dziećmi? Obowiązkowym punktem jest oczywiście zoo, które zamieszkuje wiele sympatycznych zwierząt, które pokochają dzieci. Krakowskie zoo przyciąga wielu turystów, obiekt zajmuje około 17 hektarów, pracownicy dbają o to, aby teren był utrzymywany w czystości. Zoo zamieszkuje mniej więcej 1400 zwierząt, które reprezentują około 270 gatunków. Dzieci z całą pewnością odnajdą się w tym miejscu idealnie.