Jakie meble najlepiej pasują do ciemnej podłogi?

Ciemna podłoga nie należy może do szczególnie popularnych rozwiązań, ale należy przyznać, że jest to z cała pewnością rozwiązanie bardzo ciekawe, urokliwe i praktyczne. Warto, więc wziąć pod uwagę taki wybór. Należy również podkreślić, że w przypadku ciemnej podłogi bardzo ważny jest właściwy dobór mebli. Jak zatem dobrze urządzić takie pomieszczenie?

Na jakie meble warto się zdecydować w przypadku posiadania ciemnej podłogi?

Dobierając meble do podłogi zawsze należy uwzględnić zgodność temperatury. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby do drewnianej podłogi o zimnych odcieniach dobierać meble wykonane w zimnych tonach, a do drewnianej podłogi o ciepłych odcieniach meble w ciepłych tonach. Neutralnym kolorem, który idealnie pasuje zarówno do ciemnych, jak i jasnych odcieni jest biel. Białe meble bardzo dobrze prezentują się na ciemnej podłodze. Na takie rozwiązanie chętnie decyduje się, więc wiele osób. Jeżeli chcielibyśmy dobrać kolor, który znakomicie będzie współgrał z parkietem o ciepłym odcieniu warto postawić na beż. Ciemna podłoga i beżowe meble mogą stanowić naprawdę eleganckie i ekskluzywne połączenie. Zimne drewno warto natomiast połączyć z meblami w kolorze kości słoniowej lub écru. Jeżeli zaś szukamy oryginalnych i nietuzinkowych rozwiązań to do ciemnego parkietu warto zdecydować się na zakup mebli siwych bądź popielatych.

Jakie meble najlepiej pasują do ciemnej podłogi?

Idealne dodatki do ciemnego parkietu – o czy warto pamiętać podczas ich wyboru?

Jeżeli już zakupimy swoje idealne meble do ciemnej podłogi pamiętajmy o właściwym doborze dodatków. W przypadku mebli beżowych i białych warto postawić na dywan w tym samym odcieniu, jednak przy meblach siwych i popielatych dywan w analogicznym kolorze nie będzie najlepszym rozwiązaniem. W takiej sytuacji lepiej zakupić dywan w kolorze białym. W pokoju z ciemną podłogą bardzo dobrze sprawdzą się dodatki ze szkła takie jak np. wazony czy szklany stolik do kawy. Pamiętajmy, że aby uniknąć różnego rodzaju niedopasowań najlepiej postawić na szkło idealnie klarowne.