Jakie trendy czekają kobiety na wiosnę/lato 2020?

Mimo, że zima za pasem to projektanci już wyznaczyli trendy na nowy sezon wiosna-lato 2020. W związku z tym dla kobiet szykuje się wiele modowych nowości. Wśród nich zagoszczą grochy w wersji mikro i makro, przywołujące na myśl taniec flamenco. Pojawią się hiszpańskie falbany na sukienkach oraz asymetryczne, greckie kroje. Oprócz tego do łask powrócą cekiny, styl safari w zestawieniu z chustami we włosach oraz tropikalne printy.

Asymetria powraca

Na pokazach, zwiastujących trendy na lato-zimę 2020 nastąpił powrót do greckich, asymetrycznych krojów, które nawiązują do czasów starożytnych. Często występującym trendem były sukienki na jedno ramię, niektóre bardzo proste i minimalistyczne, a niektóre bardzo strojnie ozdobione cekinami czy brokatem. Te trendy widziane były na wybiegach u Jeremy’ego Scotta czy Bottega Vaneta.

Jakie trendy czekają kobiety na wiosnę/lato 2020?

Pozostałe trendy na lato-wiosna 2020

Kolejnym trendem jaki zagościł na wybiegach to grochy, zarówno w większych jak i mniejszych formatach. Prezentowały się jako bajkowe, rozkloszowane sukienki z tiulem, falbanami oraz mini z hiszpańskim dekoltem. Ukazane w stylu flamenco zaprezentowane zostały na pokazach Moschino czy Caroliny Herrery. Kolejnym modową nowością będą ubrania ze skóry, które pozbawione pozostaną z wszelkich ozdobników oraz w szerokim kroju. Szczególnie uwydatniły czarne płaszcze maksi, przypominające sukienkę oraz rude i mahoniowe retro wersje. Takie ubrania świetnie wyglądają w połączeniu ze stylem sportowym, dobrze pasują do golfów i czapek z daszkiem. Zostało to zaprezentowane  na pokazach Alexandra McQueena, Hermes’a oraz Alexandra Wanga.

W modzie przyszłego roku obecny będzie także styl safari, szczególnie w neutralnych, piaskowych i khaki odcieniach. Kolory te widoczne będą na spodniach z wysokim stanem, trenczach, zielonych koszulach czy spodniach typu bojówki. Połączenia te można było zaobserwować na wybiegach Dolce&Gabbana oraz  Hermes’a. Trendy będą również rozkloszowane kroje, ubrania z cekinami, ubrania w kratę, w tropikalne wzory, w odcieniach nude, brązowe i pomarańczowe ubrania, białe sukienki, ubrania zainspirowane sztuką oraz te w marynarskim stylu.