Ile czasu zajmuje nauka języka hiszpańskiego?

Hiszpański to język, którym posługuje się ponad pół miliarda ludzi na świecie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce się go nauczyć. Mówi się, że nauka hiszpańskiego dla Polaków jest stosunkowo prosta, ponieważ szybko opanowują nie tylko gramatykę, ale i wymowę. Ile czasu zajmuje nauka języka hiszpańskiego? Poznajcie więcej szczegółów na ten temat, zanim zapiszecie się na lekcje hiszpańskiego.

Ile czasu przeciętnie zajmuje nauka języka hiszpańskiego?

Przeciętna osoba jest w stanie nauczyć się hiszpańskiego w ciągu ok. 600 godzin, co daje 23-24 tygodnie nauki albo 161-168 dni. Zatem w mniej niż pół roku można biegle opanować język hiszpański. To spora zachęta do nauki. W rankingu trudności języków hiszpański nie zajmuje wysokiej pozycji. Jest jednym z łatwiejszych do nauczenia języków obok włoskiego. Polski z kolei uważany jest za jeden z najtrudniejszych języków, zatem już to sprawia, że do nauki hiszpańskiego powinniście podejść z entuzjazmem. Melodia języka, łatwość wymowy, łatwość nauki czasów sprawiają, że hiszpańskiego uczy się bardzo przyjemnie. Ale w jaki sposób uczyć się, by nauczyć się jak najszybciej?

Ile czasu zajmuje nauka języka hiszpańskiego?

Jak uczyć się hiszpańskiego efektywnie? Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Samodzielna nauka języka jest trudna. Wkuwanie słówek na pamięć do niczego nie prowadzi, jeśli język nie jest żywy, czyli używany w codziennym życiu. Dlatego w nauce hiszpańskiego należy postawić na konwersację. W ten sposób zresztą najłatwiej jest opanować każdy język w wersji mówionej. Warto wybrać hiszpański online. Zajęcia mogą być prowadzone przez polskich lektorów języka hiszpańskiego, ale i native speakerów. Nacisk kładziony jest na umiejętność posługiwania się językiem w codziennych czynnościach. Oczywiście na zajęciach online ćwiczone są wszystkie niezbędne kompetencje językowe. Ważne jest, by nie bać się mówić w języku hiszpańskim i nabyć pewnego rodzaju swobodę w posługiwaniu się nim w różnych sytuacjach. Dzięki temu wyjeżdżając do krajów hiszpańskojęzycznych nie będzie się miało problemów z porozumieniem się z osobami na co dzień posługującymi się tym językiem. Hiszpański wielu osobom przydatny jest także w pracy. Zawsze też znajomość dwóch języków obcych lepiej wygląda w CV. Dlatego warto zacząć uczyć się języka hiszpańskiego, tym bardziej że efektywna nauka nie zajmuje bardzo długo. Jeżeli znasz już angielski, to jako drugi język możesz wybrać właśnie hiszpański, który dla wielu osób jest jeszcze łatwiejszy do opanowania, jeśli chodzi o prawidłową wymowę.