Trendy w branży fitness

Zdrowy styl życia całkowicie zdominował polskie społeczeństwo, które dokonuje teraz świadomych wyborów, wyznacza cele i osiąga wysoką motywację ku ich spełnieniu. Rodacy nabywają coraz więcej wiedzy z zakresu procesów biochemicznych zachodzących w mózgu, nie ignorują już tego, co dzieje się z ciałem, lecz uparcie walczą o lepsze jutro dla siebie. Podążając tym tropem, w branży fitness wykształciły się nowe trendy, które mają szansę górować nad dotychczasowymi. Co jest najbardziej popularne w klubach fitness?

Yoga HIIT

Większość ludzi wdraża w swoje życie zrównoważony rozwój poprzez aktywność fizyczną. Już jakiś czas temu modne stały się połączenia różnych typów sportów, o czym świadczy chociaż możliwość uprawiania aquazumby czy yogalates. Współczesne trendy zmierzają ku połączeniu jogi i treningu interwałowego HIIT. Zajęcia znakomicie rozciągają i wysmuklają mięśnie, a sam trening nastawiony jest na wysokie spalanie kalorii.

Trendy w branży fitness

Trening funkcjonalny

W ostatnich latach w salach fitness królował głównie crossfit, traktowany jako szybki sposób na wzmocnienie mięśni i utratę zbędnych kilogramów. Współczesny trening funkcjonalny oparty jest na ćwiczeniu mięśni, które używane są każdego dnia przy wykonywaniu codziennych czynności. Trening taki poprawia równowagę i ułatwia koordynowanie ruchów, co znacznie procentuje po osiągnięciu pewnego wieku. Z tego trendu najchętniej korzystają seniorzy, zapewniając sobie lepsze zdrowie i kondycję ciała.

Wearables

Tym hasłem określa się urządzenia, których zadaniem jest gromadzenie danych o funkcjonowaniu organizmu. Można je nosić na nadgarstku lub zamocować na klatce piersiowej. Smartwatch czy pulsometr są w stanie monitorować pracę serca w czasie rzeczywistym, potrafią precyzyjnie wyliczyć spalone kalorie, a także określić stopień obciążenia serca. Dzięki temu można monitorować intensywność treningów, ułatwiając prowadzenie i wykonywanie zadań zarówno trenerowi, jak i ćwiczącym.

Treningi w domu

Z racji zaistniałej na świecie sytuacji epidemicznej, coraz więcej trenerów przenosi swój biznes do sieci. Dzięki temu rozpowszechniła się metoda zdalnego ćwiczenia w zakątku własnego domu pod okiem doświadczonego instruktora. Ten trend ma szansę zyskać ogromną popularność, głównie z uwagi na łatwy dostęp do treningów przez wszystkie grupy wiekowe.

Zajęcia w każdej siłowni

Większość trendów dumnie wkracza w branżowe środowisko sportu, o czym świadczy stale powiększająca się oferta zajęć na siłowniach. Ćwiczenia w grupie są bardzo motywujące, ponieważ taki element jak konkurencja korzystnie wpływa na przesuwanie granic własnych możliwości. Z kolei profesjonalne wyposażenie klubu fitness pozwala na wykonywanie ćwiczeń z użyciem fachowego sprzętu oraz natychmiastową reakcję trenera w kwestiach technicznych czy wytrzymałościowych. Trening grupowy to także doskonała zabawa sprzyjająca nawiązywaniu nowych znajomości. Zajęcia prowadzone w radosnej atmosferze sprzyjają dobremu samopoczuciu, a rosnący poziom endorfin przekłada się na utratę tkanki tłuszczowej z uśmiechem na twarzy.