Posadzki żywiczne - czy warto się na nie zdecydować?

Bardzo istotnym elementem wystroju każdego wnętrza jest podłoga. Jaki więc rodzaj posadzki warto wybrać do swoich pomieszczeń, aby nadać im niepowtarzalnego charakteru? Czy wysoka jakość i estetyczny wygląd posadzki mogą iść w parze? Jakie posadzki są obecnie modne i chętnie wybierane do nowoczesnych i stylowych mieszkań? Na te pytania istnieje jedna wspólna odpowiedź, a mianowicie – posadzki żywiczne.

Dlaczego warto zdecydować się na posadzki żywiczne w swoim mieszkaniu?

Podłogi wykonane z żywicy epoksydowej i poliuretanowej z całą pewnością będą doskonałym wyborem dla każdego eleganckiego mieszkania urządzonego w dobry guście. Warto zaznaczyć, że posadzki żywiczne znakomicie sprawdzą się w naprawdę wielu pomieszczeniach. Bez obaw możemy zastosować je w przedpokoju, kuchni, łazience, salonie, pokoju dziecka, pomieszczeniach użytkowych czy też nawet na tarasie. W każdym z tych miejsc będą się one prezentować wyjątkowo dobrze. Można, więc śmiało powiedzieć, że jest to uniwersalny rodzaj podłogi. Wiele osób chętnie decyduje się na zakup tego rodzaju posadzek głównie ze względu na ich wyjątkowe właściwości, a także bardzo gustowny wygląd. Są one niezwykle wygodne w użytkowaniu, niebywale odporne na uszkodzenia mechaniczne i co ważne dla wielu osób - bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto warto dodać, że prawidłowo użytkowane posadzki żywiczne posłużą nam przez naprawdę parę ładnych lat. Jest to niebywale trwały produkt, ponieważ możemy z niego korzystać nawet przez okres 50 lat.

Posadzki żywiczne - czy warto się na nie zdecydować?

Jakie rodzaje podłóg żywicznych wyróżniamy?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje podłóg wykonanych z żywicy, są to - posadzki poliuretanowe i posadzki epoksydowe. Podłogi poliuretanowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach nasłonecznionych, ponieważ są odporne na promieniowanie UV. W przypadku tego rodzaju podłóg możemy zdecydować się na zakup posadzek dekoracyjnych, które dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyglądowi nadadzą naszym wnętrzom indywidualnego charakteru. Podłogi wykonane z żywicy epoksydowej to natomiast idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie pomieszczenia urządzone w nowoczesny lub awangardowy sposób. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w pokojach, w których dominuje minimalistyczny czy też industrialny styl. Zarówno posadzki poliuretanowe, jak i epoksydowe nie posiadają spoin ani szpar, dlatego też nie osadza się na nich kurz oraz inne zabrudzenia jest to, więc idealne rozwiązanie dla alergików.

Gdzie warto zakupić posadzki wykonane z żywicy?

Posadzki żywiczne warto zakupić w sprawdzonej firmie, która cieszy się dobrymi opiniami klientów, a taką jest z całą pewnością firma J.A.K. Chemia S.C. Dzięki temu, że przedsiębiorstwo to posiada wąską specjalizację (w swojej ofercie posiada wyłącznie posadzki żywiczne epoksydowe i poliuretanowe) jest w sanie wykazać się profesjonalizmem na najwyższym poziomie, dlatego też swoje usługi świadczy w naprawdę fachowy i kompetentny sposób, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku. Odnajdziemy tu niezwykłe, piękne i wyjątkowo trwałe posadzki żywiczne, które odmienią wygląd naszego mieszkania.