GTA V – to o co chodzi w tej grze?

Grand Theft Auto to bez wątpienia jedna z najbardziej kultowych serii w dziejach gier komputerowych. W ciągu wielu lat przeszła ona dodatkowo szereg zmian, przez co ostatnie odsłony znacznie różnią się od początkowych części. Nie ma niczego dziwnego w tym, że kiedy tylko oficjalnie potwierdzono rozpoczęcie prac nad piątą odsłoną serii, świat gier zawrzał.

Piąta odsłona GTA wprowadziła do serii istotne zmiany. Od początku wzbudzały one poważne kontrowersje – niektórzy twierdzili, że są one zbyt radykalne. Główna zmiana opierała się na tym, że w części tej po raz pierwszy nie kierujemy tylko jednym bohaterem, a trzema. Postacie są od siebie całkowicie niezależne i możemy „przeskakiwać” między nimi w trakcie rozgrywki. Obawy fanów były jednak przedwczesne; okazało się bowiem, że wprowadziło to do gry mnóstwo świeżości. Gra stała się dzięki temu bardziej dynamiczna, szczególnie podczas misji, w których uczestniczą wszyscy bohaterowie jednocześnie. Przejście niektórych z nich jest możliwe wyłącznie dzięki wykorzystaniu umiejętności poszczególnych postaci.

GTA V – to o co chodzi w tej grze?

Oprócz tego, w najnowszym GTA mamy wszystko, do czego dotychczas przyzwyczaiła nas ta seria. Rozbudowany świat który możemy swobodnie zwiedzać, wiele misji i wciągająca fabuła – a wszystko to wzbogacone piękną grafiką. Bez żadnych wątpliwości możemy stwierdzić, że żaden miłośnik tej serii nie będzie rozczarowany.