Czarter jachtów we Włoszech – uprawnienia, rejsy, warunki

Morze Śródziemne to gwarancja wspaniałej przygody żeglarskiej ze sporą dozą turystycznych atrakcji. Do jego najciekawszych rejonów bez wątpienia należy włoska część akwenu. Wspaniałe wybrzeża, wyspy Toskańskie i Eolskie, zatoka Neapolitańska, Sardynia, Sycylia to wyjątkowe miejsca, z bogatą bazą turystyczną i świetnym zapleczem żeglarskim. Do tego mamy jeszcze długie piaszczyste plaże i lazurowe wody, czy można chcieć czegoś więcej?

Żeglowanie we Włoszech – turystyka i warunki

Italia, wraz ze swoją bogatą kulturą, przepyszną kuchnią, fenomenalnymi zabytkami i bezkresnymi wodami, to doskonałe miejsce na żeglarską przygodę, połączoną ze zwiedzaniem miejsc pięknych i wyjątkowych, na których mocne piętno odcisnęła niezwykle burzliwa historia starożytnego Cesarstwa Rzymskiego. Jeśli lubimy nie tylko żeglować, ale też zwiedzać, to trudno znaleźć lepsze miejsce na wakacyjny jachting.

Jeżeli chodzi o warunki żeglarskie w tym rejonie Morza Śródziemnego, mogą być nieco bardziej wymagające niż na przykład w Chorwacji, jednak zależy to tak naprawdę od trasy rejsu, jaką wybierzemy. Włochy otacza bowiem aż 5 różnych akwenów morskich i znajdują się wśród nich zarówno spokojniejsze wody, jak i te bardziej gwałtowne. Chociaż dla doświadczonych skipperów nie sprawią one raczej większych trudności.

Wynajem jachtu we Włoszech – jakie uprawnienia?

Czarter jachtów we Włoszech jest dostępny dla wszystkich. Jeśli jednak chcemy samodzielnie prowadzić jacht, musimy posiadać przynajmniej patent jachtowego sternika morskiego, a jeden z członków załogi musi też posiadać jakieś doświadczenie żeglarskie. Jeżeli nie mamy stosownych uprawnień, możemy po prostu wynająć jacht ze skipperem.

Czarter jachtów we Włoszech – uprawnienia, rejsy, warunki

Rejsy we Włoszech – popularne trasy

Ciekawe i popularne trasy żeglarskie we Włoszech prowadzą wzdłuż zachodniego wybrzeża Włoch od Florencji w kierunku Rzymu, Neapolu, Pompejów, Sycylii, i wyspy Stromboli, gdzie znajduje się najbardziej czynny wulkan w Europie. Ciekawym rejsem jest również ten w kierunku Sardynii lub z Sardynii przez Morze Tyrreńskie. Na Sardynii znajduje się wiele rezerwatów przyrody oraz groty i jaskinie, które również warto odwiedzić.

Wspaniałe wrażenie dostarcza również żeglowanie po archipelagu la Maddalena, który uważany jest za perełkę Morza Śródziemnego. Co najważniejsze, żeglując we Włoszech, możemy zdecydować się na rejs one way, czyli rejs bez zawracania do portu, co czyni całą wycieczkę o wiele ciekawszą.

Rezerwacja online – czarter jachtów Włochy

Sezon żeglarski we Włoszech zaczyna się w maju i trwa do początku listopada. Jest to popularna destynacja dla miłośników żeglarstwa, dlatego warto zarezerwować jacht już kilka tygodni wcześniej. Nie jest to problemem, ponieważ można dokonać tego przez Internet.

Warto w tym celu skorzystać z zaufanych i sprawdzonych systemów rezerwacji jachtów online, takich jak yachtGo, gdzie możemy wybierać spośród 454 jachtów dostępnych w 152 bazach żeglarskich zlokalizowanych na terenie Włoch. Wystarczy wybrać czarter jachtów włochy i znaleźć wśród oferty jacht dostosowany do naszych potrzeb. Na yachtGo dostępny jest również czarter jachtu ze skipperem oraz rejsy one way, czyli bez konieczności zawracania do portu macierzystego.