Czy uczestnictwo w teleturniejach jest opłacalne?

Włączając telewizję często trafia się na teleturnieje różnego rodzaju. Z pewnością wielu widzów zastanawia się, czy uczestnictwo w nich jest opłacalne? Pewne jest to, że potrzebna jest dość rozległa wiedza na wiele tematów, aby przejść pierwszy etap i zyskać możliwość wystąpienia w programie.

Czy uczestnictwo w teleturniejach jest opłacalne?

Czy łatwo zarobić w teleturnieju?

Oglądanie programów teleturniejowych jest rozrywką dla ludzi w każdym wieku. Czasami nawet w zaciszu domowym odpowiadamy za zadawane przez prezentera pytania. Powodem jest choćby sprawdzenie swojej wiedzy, widzom towarzyszy też pewnego rodzaju ekscytacja. Wielu z nich utożsamia się z uczestnikami, chce znaleźć się na ich miejscu. W głowach pojawiają się pytania o realnej wysokości zarobków osiąganych w ten sposób. Ta ostatnia kwestia jest już zależna od konkretnego teleturnieju. To wydawcy decydują, jaka jest główna wygrana, czy są to pieniądze, a może nagrody rzeczowe.

Zgłosić może się każdy

Do wstępnych eliminacji w teleturniejach mogą zgłosić się osoby pełnoletnie, ale nie jest to gwarantem przejścia do kolejnego etapu i wystąpienia na wizji. Casting jest pierwszym krokiem, a z osobami zakwalifikowanymi kontaktują się wydawcy programów. Jednym z najbardziej popularnych programów, w którym wygrać można ogromną kwotę nosi nazwę "Milionerzy". Program emitowany jest już od 22 lat, zyskał przez ten czas szerokie grono sympatyków. Uczestnicy odpowiadają na pytania z różnych dziedzin, ich zadaniem jest wybór jednej odpowiedzi z czterech. Z każdym kolejnym pytaniem stawka rośnie.

"Postaw na milion"

Duże grono fanów zgromadził również program "Postaw na milion", w którym główną wygraną jest tytułowy milion złotych. Gracze obstawiają pulę na zapadniach z odpowiedziami, tylko jedna z nich jest właściwa. W przypadku podzielenia kwoty na kilka odpowiedzi, zapadnie z błędnymi otwierają się i tym samym uczestnicy tracą tę sumę. Początkowo do wyboru są 4 odpowiedzi, następnie 3, a w ostatnim pytaniu wybiera się jedną spośród dwóch dostępnych odpowiedzi. Dwie wspomniane propozycje teleturniejów jasno udowadniają, że można w nich wygrać realne pieniądze.