Na jakiej podstawie prawnej można zakupić broń myśliwską?

W Polskim prawie broń w celach kolekcjonerskich powyżej kalibru 12 mm można posiadać jedynie jeśli posiada się odpowiednią decyzję pozwolenia na broń łowiecką. Taka broń jest dopuszczona zwykle do wykonywania polowań w celach kolekcjonerskich. Broń myśliwską można zakupić w wielu sklepach, tego typu asortyment oferuje np. sklep z bronią myśliwską DeerOpole.pl.

Ustawa prawna dotyczą broni łowieckiej

Adnotacje prawne odnośnie broni łowieckiej znajdują się w Ustawie o broni i amunicji, a dokładnie w art. 10 ust 4 pkt. 7, który mówi, że: „Pozwolenie na broń, wydane w celach, o których mowa w ust. 2, uprawnia do posiadania następujących rodzajów broni i amunicji do niej: 7) do celów kolekcjonerskich lub pamiątkowych – broni, o której mowa w pkt 1-6”. Posiadają pozwolenie na broń, które zostało wydane w celu łowieckim pozwala na posiadanie broni dopuszczonej do wykonywania polowań na podstawie wspomnianych już przepisów (art. 10 ust. 4 pkt 3 ustawy o broni i amunicji).

Osoby, które posiadają pozwolenie na broń palną łowiecką w celach kolekcjonerskich mogą być posiadaczami broni, która dopuszczona jest to wykonywania polowań, które określane są przez osobne przepisy: art. 10. ust. 2 pkt. 3 w zw. z art. 10 ust. 4 pkt 7 w zw. z art. 10 ust. 4 pkt 3 ustawy o broni i amunicji.

Na jakiej podstawie prawnej można zakupić broń myśliwską?

Jaka broń może zostać zakupiona w ramach pozwolenia na broń myśliwską?

Broń, która została dopuszczona do polowania określa Prawo Łowieckie. Przepisy, które regulują konkretnie jaka broń może być spożytkowana do polowania znajdują się w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 r. w sprawie w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. Obecnie jest to ujęte w artykule 3 tego rozporządzenia, które reguluje jaka broń może zostać dopuszczona do wykonywania polowań.

Następuje tam ograniczenie rodzaju broni dopuszczonej do wykonywania polowań, aby bronią wykorzystywaną w tych celach była broń centralnego zapłonu. Broń palna do polowań musi charakteryzować się odpowiednią długością broni, by była bronią długą. Nie mogą nią być pistolety czy rewolwery. Bardzo ważny jest też rodzaj prochu stosowany w danej broni, do celów łowieckich nie może to być broń czarnoprochowa.

Gdzie kupić profesjonalną broń myśliwską? - sklep z bronią myśliwską DeerOpole.pl

Broń myśliwską najlepiej zakupić w specjalnych i profesjonalnych miejscach do tego przeznaczonych. Z pewnością takim miejscem są sklepy myśliwskie takie jak np. sklep z bronią myśliwską DeerOpole.pl. W tym sklepie dostępne są w sprzedaży bronie myśliwskie najbardziej znanych i popularnych producentów takich jak Schultz & Larsen, Blaser, Beretta Tikka, Sako, Steyr Manlicher, Sabatti, Anschutz, Bergara, Sauer, Benelli, Merkel, Browning, Voere, Mauser, Ceska Zbrojovka, Fair, Antonio Zoli, Howa, Remington, Ata Arms,Huglu, Baikał, Forester, Saiga, Mossberg i wiele innych. Sklep ten cechuje szeroki asortyment broni palnej myśliwskiej i zaliczany jest do jednych z topowych sklepów tego typu w całym kraju.