Czy inwestycja w mieszkanie od dewelopera ma sens?

Decyzja o zakupie nieruchomości wiąże się z wieloma kwestiami, nie tylko finansowymi, ponieważ wiele osób staje przed wyborem lokum na rynku wtórnym lub bezpośrednio od dewelopera. Zarówno jedna, jak i druga alternatywa wiąże się z określonymi zaletami i wadami, które należy rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Za rynkiem wtórnym przemawiają niższe koszty oraz lokalizacje w centrum lub jego pobliżu. Natomiast kupując mieszkanie od dewelopera ma się znacznie większą decyzyjność.

Zalety zakupu mieszkania w stanie deweloperskim

Rynek nieruchomości w Krakowie i innych większych miastach charakteryzuje ciągły rozwój, coraz więcej osób interesuje się takimi inwestycjami. Czasami finansują je ze zgromadzonych środków własnych, innym razem natomiast posiłkują się kredytem hipotecznym i pomocą ze strony rodziny. Sam zakup nieruchomości nie jest trudny, ponieważ powstaje wiele nowych osiedli, w atrakcyjnych lokalizacjach, z dostępnością do komunikacji miejskich oraz miejsc użyteczności publicznej. Większe zainteresowanie rynkiem pierwotnym zauważono również w związku z wprowadzeniem programu „Mieszkanie dla Młodych”, którego celem jest wsparcie młodszego pokolenia w rozpoczęciu życia we własnych czterech kątach. Jeszcze niedawno ludzie obawiali się nabywania mieszkań od deweloperów, ponieważ odbiory są możliwe najwcześniej po dwóch latach. W obecnych czasach natomiast warto jest czekać, ponieważ interesy przyszłych lokatorów są odpowiednio zabezpieczone umowami, a wybór nowego lokum wiąże się z co najmniej kilkoma dużymi zaletami. Pierwszą korzyścią z zakupu mieszkania w Krakowie bezpośrednio od dewelopera – na przykład Budopolu – jest znacznie większa swoboda wyboru poszczególnych udogodnień. Samodzielnie decyduje o tym, jak chce urządzić wnętrze, czyli dobiera zgodnie ze swoim gustem kolor ścian, wyposażenie oraz styl, w jakim urządzi lokum. W przypadku postawienia na rynek wtórny, te możliwości są mocno ograniczone, ponieważ najczęściej wymagany jest remont od podstaw, wiążą się z tym niemałe wydatki.

Czy inwestycja w mieszkanie od dewelopera ma sens?

Lokalizacja i wszelkie udogodnienia w mieszkaniach od dewelopera

Osoby, które stają się inwestorami i nabywają mieszkanie od dewelopera mogą wybrać najbardziej dogodną dla siebie lokalizację. Może to być zarówno centrum miasta, skąd wszędzie gwarantowane jest najlepsze połączenia, lub spokojną okolicę w pobliżu parków i z ograniczonym ruchem drogowym. Nie bez znaczenia pozostaje fakt potrzeby wyciszenia oraz wychowywania małych dzieci, dla których bardzo ważna jest cisza i spokój. Deweloper Budopol mający siedzibę w Krakowie umożliwia również dobór ofert pod wymagania potencjalnych nabywców, którzy mogą wybrać mieszkanie o konkretnej ilości pomieszczeń oraz kondygnacji. Wiele osób poszukuje mieszkań z balkonem, tarasem lub ogródkiem, tego niestety rynek wtórny nie może zagwarantować. Jeżeli znalazłby się wyjątek, to na pewno po wielu wysiłkach i miesiącach poszukiwań, co może skutecznie zniechęcić do przeprowadzki. W takich przypadkach trudno mówić o jakichkolwiek udogodnieniach.